| anka a întrebat:

Exista in popor vorba: A pierdut cu dreptatea in mana. Ati simtit vreodata gustul amar al nedreptatii?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Exemplu recent.Cum mi-am pierdut un prieten fiind sincera.Am fost la un festival cu prietenul meu si prietenii nostri comuni.Si intorc o data capul si o vad pe Andreea, prietena lui Bogdan, un amic bun de al meu care nu era cu noi, era plecat la tara.Si tipa era cu unu` in tandreturi de zile mari nu gluma.Il sun pe Bogdan."Ce faci mai? Auzi prietena ta ce mai face"
"Ce sa faca mai e cam bolnava..."
"Cu capul sau cum?"
"Nu-ti permit sa"
"Asculta mai fraierule, tipa ta e la nici 2 m de mine si practic calareste un tip"
"Du-te mai ca nu te cred, vrei sa imi strici relatia tu stii eu"
Pac.Telefon inchis.Cand ma uit eu, tipa disparuse.De gasit ce sa o mai gasesti in marea aia de oameni
Si da, a doua zi i-am vazut de mana razand.Pfaa,cum putea merge cu coarnele alea de cerb carpatin nu intelegthinking
Cu mine nu mai vorbeste
P. S:Bogdane daca vezi postarea asta sa stii ca ti-ai vazut mai multi printesa umbland cu altii.Revino intre noi, batranebig grin

| Razvan a răspuns:

@Lora
Intr-adevar, pe moment nu mi-a picat fisa cu pozele si mai tarziu n-am mai avut de unde sa o iau pe tipa.Imi pare rau de Bogdan dar tipa aia l-a acaparat total.Nu stiu ce naibii i-a facut de l-a facut asa mamaliga. E prima lui iubire si poate de asta.Nu mai vorbeste cu niciunul dintre noi. Dar n-am sa-l las in starea asta.Sa pari prost e o chestie sa fi e cu totul altceva. O sa vorbesc cu el si o sa ii aduc si dovezi pana la urma.Refuz sa imi pierd un prieten bun din cauza asta. N-am sa renunt fara bataielaughingNici chiar asa. Dar o sa il prindem, il sechestram si il obligam sa ne ascultehee hee
Multumesc pentru cuvinte, ai dreptate in fiecare propozitiebig grin

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Chiar crezi ca mai exista vreo persoana pe lume care sa nu o fi simtit?

| Psihiatra a răspuns:

Normal! Este unul din cele mai nasoale gusturi!laughing

| Helvete a răspuns:

Pff. Aproape in fiecare zi se intampla ceva de genul. Nu doar mie, ca ar fi culmea, dar in general. Atatea intamplari si situatii nedrepte, incat majoritatea care ne dam seama de asta ne-am obisnuit. Din pacate nu putem face prea multe.

| MidnightLady a răspuns:

Da, am simtit. In special datorita sistemului juridic. Cu cate legi proaste avem, e aproape imposibil sa castigi avand dreptatea in mana.