| printesatha69 a întrebat:

Exista magie in romania?

Răspuns Câştigător
| MidnightLady a răspuns:

Daca partidele noastre politice, care-s ele partide, spun ca exista, mai putem avea vreun dubiu?

6 răspunsuri:
| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Iubirea e ceva magic; x

hee hee

| thealchemist a răspuns:

Da

| misa_5651 a răspuns:

Da. Magie exista peste tot. Dar nu tocmai in forma aceea consacrata de Hollywood, cu baghete pe care le rotesti si ies scantei, sau bufnite, broaste etc. Exista diverse forme de magie care pot fi invatate. Magia nu intra in contradictie cu Dumnezeu, din contra, in majoritatea cazurilor se spune o rugaciune catre Dumnezeu, Dumnezeu cel biblic, nu un demon mascat cum cred majoritatea ignorantilor. Totusi anumite forme ale magiei nu sunt sub semnul lui Dumnezeu anume Vrajile puternice si Magia Neagra. Repet, tot ce vezi prin filme, vraji, magie neagra, magie alba etc nu este adevarat. O vraja de exemplu nu actioneaza cum se arata prin Harry Potter sau mai stiu eu ce film. Nu spui pur si simplu Abracadabra si schimbi apa in vin. In fine, daca vrei sa inveti despre magie exista multe siteuri si carti de unde poti invata. Sper ca te-am ajutat

| printesatha69 explică:

Multumesc! MidnightLady

| shhadow a răspuns:

Da chiar si tu poti sa faci magie, dar trebuie sa crezi si sa lucrezi mult.

| radu_8733 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuu!