| Flav a întrebat:

Fac acest post pentru. a va rapi 5-10 minute si de a va impartasi 2 melodii pe care doresc sa le ascultati alaturi de mine.
Azi sunt trist. Trist ca imbatranesc, trist ca timpul trece prea rapid, trist ca ma gandesc numai cum suna 22. Cum ma 22? 22? Beah! Damn it! F*ck this! Inca ma simt un copil imatur si pribeag, ce de la 16-17 ani a ramas la acelasi stadiul de maturitate si gandire. Si guess what, asa vreau sa raman toata viata. Vreau sa ma simt copil pana voi muri.
http://www.trilulilu.ro/gigeloprea/16004e0194a867
N-am gasit pe internet varianta originala de la Nazdravanii, merge si asta;))
Si inca o melodie pe care o ascult an de an la onomastica mea, melodia mea preferata din hip-hop-ul romanesc :
http://www.youtube.com/watch?v=UO_Tn0qAPPs
P. S. - acest poll n-a fost infiintat pentru. a se lasa amprenta urarilor. Urasc comercialitatile. :) Vreau doar sa ascultati doar aceste 2 melodii alaturi de mine, in special prima, si doar atat :). Multumesc frumos. :)

Răspuns Câştigător
| sergiu25bc a răspuns:

La multi ani si din partea mea, desi cel mai mare soc a fost moartea mamei pe cand eu aveam doar 23 ani, era in 9 dec 2007 avea doar 45 ani.Stiu ca viata merge inainte dar uneori imi vine sa imi iau campii, doar mama a stiut mereu sa ma sprijine.
Tatal e ca si cum nu il am, nu sunt in bune relatii cu el.Au ramas doar pozele cu mama mea si atit.Stiu ca in o buna o o voi revedea si sper sa ajung sa o revad.
Si nu esti atit de batran la 22 ani, daca cineva mi-ar fi zis ca la 23 ani o sa fiu orfan de mama, i-as fi dat toti banii doar sa stiu sa fi stat mai mult ca scumpa mea mamasad

38 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La multi ani! sa fii sanatos si fericithappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi'a placut mult a doua.
Oricum... tot iti zic la multi ani fie ca iti place fie ca nulaughing

| alle_1861 a răspuns:

La multi ani! Sa ai parte de tot ce-ti doresti, si cat mai multe raspunsuri. Frumoase melodii.
Si nu suna atat de rau 22.

| lia a răspuns:

Haide, ca doar stii ca nu fac niciodata ce vrei tu laughing
La multi ani leule! tongue

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Ei, uite-asa trece viata... Sa stii ca nici mie nu-mi plac aniversarile. Poate e ciudat, dar de fiecare data, simpla urare "La multi ani!" imi aminteste ca imbatranesc... si-mi pare rau.
Si daca tu spuneai ca vrei sa te simti copil pana vei muri, sa dea Dumnezeu sa poti sa fii copil atat cat vei vrea tu. Vai de cei care nu stiu sa fie copii si nu se pot bucura pur si simplu pentru ca rasare soarele si iarba e verde. Sa-ti asculte Dumnezeu dorinta si sa-ti dea sanatate, sa te poti bucura de viata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Melodiile nu-s genul meu, insa iti urez la multi ani, si sa ramai vesnic copil, la suflet. tongue

| andreutz a răspuns:

Flav, nu te cunosc si nu ma cunosti... dar sunt total de acord cu tine...simt exact acelasi lucru...si eu am facut ieri 22 de ani si ma simt la fel de batran...si de asemenea, nu imi plac chestiile astea banale si pompoase...la multi ani, sa fii fericit etc etc...asa ca nu iti urez nimic happy am facut aceasta precizare doar ca sa stii ca nu esti singur pe lume big grin

| Flav explică:

Plin de idei pentr-o iesire din banal
Acel copil ciudat cu-acel ceva special
Ca un sprit au trecut patru ani de liceu
Sapca altcuiva era acum pe capul meu
Intram in viata combatant, luptator
In razboiul in care, nimeni nu-i invingator
Privind prin prisma celor 22 de ani
Inca ma caut din priviri printre pustani
Ar trebui sa fiu probabil, mai responsabil
In cazul meu particular nu e prea valabil.
Deci, dementiale versurile! Vreau doar sa ascultati, nu vreau urarrrrrri!
Miruna, parca nu erai expert. Felicitari :)
enigmo - de ziua mea trebuia sa ma suporti;))
Si acum mi-a dedicat un prieten o melodie pe messenger :
http://www.versuri.ro/lyrics/edkmmm_praetor_la+multi+ani+lyrics.html
Trebuie sa ma suportati toata ziua si sa-mi ascultati ciudateniile;))
Ca si-n melodia de mai sus : ''inainte de toate pace si sanatate''!

cami
| cami a răspuns:

Flav, 22. happy mie mi se pare o varsta frumoasa. nu trebuie sa te simti batran. Nu varsta fizicului este imporanta, ci aceea pe care o purtam in suflet! happy
PS: Sa-l citesti in continuare pe Paler, si... La-multi-ani!

| Flav explică:

Prostul de mine a pus link ul cu versurile. Iata melodia :
http://www.youtube.com/watch?v=v15t0DkFmF4
sergiule, imi pare sincer rau, m-ai intristat, ma faci sa ma simt si mai imatur decat sunt. Capul sus omule, capul sus!

| annda a răspuns:

Hai mai flav ca iti dau eu voie sa te simti la 17 ani, te las o zi in viata mealaughing.
Oricum LA MULTI ANI!:*

| hândel a răspuns:

S-ar putea sa gresesc, dar daca regreti atat timpul trecut, inseamna ca nu te-ai bucurat de tinerete si nu-i timpul pierdut. Cu totii ne oprim la o varsta de la care ne vedem obligati sa-ncepem sa ne maturizam. Eu m-am oprit la 19, simt ca am 19 ani, dar dupa datele din buletin am 24. Cu totii suntem copii toata viata, pana la final, numai anii care se astern asupra corpului nostru si invataturile vietii ne maturizeaza, putin. Nu-ti voi ura la multi ani de-ndata ce regreti anul nou implinit, iti voi ura multa sanatate, fericire, bucurii si impliniri alaturi de cei dragi tie. Nu uita ca viata e frumoasa daca vrei sa fie. Totul depinde de tine. Bafta Flav! big hug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la multi ani si tie. Vad ca avem o multime de sarbatoriti in perioada asta.

| BUBULINA a răspuns:

La multi ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offff, flav, cine a spus ca nu te suporta? nici prin minte nu mi-a trecut, scuze daca ai inteles asa ceva, mai ales acum, cu ocazia adaugarii a inca un trandafir in buchetul vietii.as dori sa-ti dedic aceasta melodie, sper sa-ti placa.este cadoul meu pentru tine:
http://www.youtube.com/watch?v=_4cxhNGV7q8
;)

| kitty_8919 a răspuns:

Prima melodie nu e genu meu dar a II -a chiar mi-a place
La multi ani!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

FLAV si ANDREUTZ, la multi ani, sa fiti iubiti si sa vi... se indeplineasca toate dorintele

| andreutz a răspuns:

Constanta, multumesc frumos...

| hashe86 a răspuns:

O singura zi din an as scoate din calendar: 29 iunie, ziua mea. cand eram mic abia o asteptam, acu abia astept sa treaca mai repede.
22 suna atat de bine, sa vezi ce rau suna 23. parca cu 22 ma resemnasem.
in ziua "fatidica" prefer sa mi opresc telefonul, netul nu l accesez, prefer sa fiu doar eu cu mine si muzica din casti(cea mai trista posibil) ori inchis in casa ori undeva in natura de unul singur.
urasc mesajele si apelurile cu aceleasi dulcegarii si ipocrizii atat de specifice. anul acesta a fost parca mai usor, am avut examen in ziua respectiva si mi a mai distras atentia, iar apoi seara am preferat sa ies la o bauta cu un amic care nu a inteles de ce ii fac eu cinste.
iti doresc ca ziua asta sa treaca cel mai usor posibil, sa primesti in dar doar dragostea pura a celor dragi si sa te bucuri de o alta zi insorita, nu lasa sa te copleseasca evenimentul.
numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faceti bairam? ma primiti si pe mine? imi sta parul cam aiurea ca abia am facut baie si mi s-a dus naibii toata freza si culoarea din cap, dar promit sa nu va sperii! ascult si eu muzica cu voi.laughingLa multi ani Flav! sa ne traiesti si sa fii in continuare TU, sa nu te schimbi si sa nu iti para rau ca imbatranesti, fiecare varsta are frumusetea ei!

| sorin a răspuns:

Asa e anii trec repede dar e bine daca ia i pertecut la intensitate maxima si ai profitat de fiecare secunda in parte,"Batranete haine grele, cum sa fac sa scap de ele"laughing La multi ani!

| andreea89 a răspuns:

La multi ani! daca te consoleaza cu ceva si eu am aceeasi ''problema'':nu-mi vine sa cred si urasc faptul ca inaintez in varsta si eu ma gandesc ''20''... aaaaaaaaaa! innebunesc. vreau sa fiu mica, sa n-am griji sa ma bucur in continuare de copilarie si asta incerc in fiecare zi sa fac.nu dau importanta varstei(asta si pentru ca nu arat de 20), ma sperie totusi ce-i drept dar, inca ma simt un copil. so smile!

PS:frumoasa a doaua melodie, in special!

Stefan
| Stefan a răspuns:

La MultiAni sa fii sanatos si sa fii iubit... dar cu sampania cum ramîne ramane?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca a fost ziua ta? Sa fii sanatos si sa te bucuri de viata! Tot binele din lume! La multi ani!

mlm
| mlm a răspuns:

La multi ani si la mai mare, van si eu mai tarziu cu o urare "cele mai calde ganduri si uraride bine si sanatate, fericire, bucurii si impliniri, sa fii iubit si fericit in fiecare moment al vietii tale.La multi ani.

mlm
| mlm a răspuns:

Scuze pentru cuvant era vin si eu cu o urare!

| silvio a răspuns:

Hei, salut omule, si La multi ani!

Nu mai fi trist, ca imprastii sentimentul happy. Asta e, viata merge inainte, si, de fapt, nu imbatranesti, ci inaintezi in varsta big grin.
Biologic imbatranim, dar atat timp cat ne putem mentine spiritul tanar, nu trebuie sa ne facem probleme happy.

Hai noroc, mai pune-ti un sprit si veseleste-te!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Imi plac ambele melodii big grin
La multi ani!winkingSa fi sanatos, fericit si sa ai parte de succes in toatewinking

nony
| nony a răspuns:

Flav.scuze ca am intarziat la petrecere. oricum numarul 30 e mai rau decat 22 cat ai tu.happy
¨Mosule¨.nu-ti fa griji de acum, eu am + 1 mai mult ca tine.si simt cum sangele prinde viteza cu fiecare an ce trece. Floarea tineretei acum se deschide.ideea este sa atragi cat mai multe albinutze sa te polenizezewinking.
Hai ca intelegi tu ca esti baiat destept.

La multi ani si visele sa-ti devina realitate.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey Flav... you made me blush :P multumesc de cuvintele pe care le-ai scris.am zambit iar cand am citit. uite am si eu ceva pentru tine. sper sa te amuze :P La multi ani!>:D<
http://www.youtube.com/watch?v=6hHZqlvG9dY&feature=related