| Unbearable a întrebat:

Fac ce nu trebuie... de ce mi-e dor de cine nu trebuie? De ce trebuie sa imi fie tot timpul gandul la cine nu trebuie? Exista persoane importante in viata mea, dar unele sunt mai distante, reci, ma trateaza ca pe o copila - in sensul nasol (mai copila decat sunt), imi spun chestii dureroase care le uit dupa cateva momente. Le duc dorul persoanelor (de fapt, e doar una) care nu merita, iar sentimentul nu este mai deloc reciproc din cate-mi spun. Stiu ca nu procedez/ simt/ fac bine! A, si persoanele bune, care merita mai mult din partea mea, sunt pasatoare fata de mine, si eu sunt, dar nu le arat asa cum fac cu celelalte persoane. De ce se intampla asta?
Sper ca am fost pe intelesul tuturor celor care vor sa-mi raspunda.

2 răspunsuri:
| alexaalexandraa a răspuns:

Buna! Te inteleg perfect. Sincer, nu stiu de ce se intampla asa. Mereu iubim pe cine nu trebuie, iar aceia care ne iubesc nu le dam atentie. Nu pretuim pe cei care se poarta frumos cu noi si, am da orice ca acea persoana care ne vorbeste rece, sa ne vorbeasca frumos. Desi stim destul de bine ca nu trebuie sa iubim o persoana care nu ne trateaza frumos, involuntar nu putem face nimic. Ii simitim lipsa, ne e dor, vrem, totusi, sa ne vorbeasca putin'' acea persoana rece''. Asta este viata! Poate si asta se intampla cu un scop. Si cum se spune: tot raul e spre bine! Trebuie doar sa privim cu optimism spre viitor. Mult noroc iti doresc si sa fii iubita! :*

| Unbearable explică (pentru alexaalexandraa):

Iti multumesc mult, Alexa. Iti doresc numai bine, noroc si iubire! happy