| pcsisoft a întrebat:

Fetelor le plac fotbalistii?

Răspuns Câştigător
| 393Dan a răspuns:

Are bani, corp frumos, e faimos. Nu vad motiv de ce nu le-ar placea.

| Speed99 a răspuns (pentru 393Dan):

E prost (majoritatea footballistilor abia au terminat 8 clase), trage chiulul de la antrenamente, e narcisist si isi petrece noptile prin cluburi cu alcool, droguri si tufe. (cel putin asa sunt cei din Romania) Nici eu nu vad motiv de ce nu le-ar placea.

| 393Dan a răspuns (pentru Speed99):

Hei hei hei ce-i cu generalizatul asta? Chiar si daca are 8 clase, nu inseamna ca-i prost. N-a avut timp de scoala, ca avea antrenamente, dar sunt sigur ca se pricep la mult mai multe decat tu ii dai valoare.

| Speed99 a răspuns (pentru 393Dan):

Inteleg ca poti sa imi vezi argumentul drept generalizare, dar uita-te putin la ce intrebare ai raspuns. Tu crezi ca intreaga lume adora footballistii? Pe langa asta, ai enumerat niste chestii pe care doar un om spalat pe creier de ceea ce vede la televizor ar enumera: bani, infatisare, popularitate. Inca sper ca erai sarcastic cand ai dat raspunsul ala.

| 393Dan a răspuns (pentru Speed99):

N-am zis-o sarcastic, pentru ca alea sunt avantajele de care putini dispun si un fotbalist le are. El a intrebat de fotbalisti in general si nu de cineva in parte, asa ca nu poti spune ca-s prosti sau ca-s superficiali sau ce-i mai zis tu acolo. Fiecare om e diferit, nu conteaza profesia, cum arata sau cati prieteni are. "O lume deschisă pleacă de la o minte deschisă"

18 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Intrebarea ta e mult prea generala, deci nu ai cum sa primesti un raspuns concret.

Depinde de preferinte, insa daca o fata se uita la un baiat doar pentru ca joaca football, cel mai probabil e din interes si nu e nimic serios la mijloc. Fiecare om e diferit, si dupa cum am spus - fiecare are preferintele lui. Sper ca asta iti raspunde la intrebare.

| RAY a răspuns:

De cate ori repet ca nu noi alegem ceea ce ne place, dar daca tot promovez stiinta o mai spun o data, CREIERUL UMAN ELIBEREAZA DOPAMINA CAND NE PLACE CEVA IN MOD INVOLUNTAR, INCONSTIENT

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Ce trasaturi sunt considerate atractive de catre oameni?

Simetria – s-a constatat ca fetele simetrice sunt considerate mai atragatoare decat cele nesimetrice, si acest lucru se intampla in toate culturile. Nu e necesar sa fie o fata perfect simetrica pentru a fi considerata atractiva, dar s-a constatat ca, cu cat mai simetrica este, cu atat mai atragatoare va fi considerata de catre ceilalti.
Raportul talie – sold – Barbatii devin foarte atrasi de femeile care au o talie mica, sau femeile care au un corp in forma de "clepsidra". In unele culturi nu se respecta aceasta preferinta ca o caracteristica pentru atractia fizica.
Sanatatea – in unele culturi, oamenii sanatosi sunt considerati a fi mult mai atragatori decat cei mai putin sanatosi. Cercetarile au aratat ca cu cat mai sanatoasa este o persoana, cu atat va arrata mai bine si va fi mai atragatoare pentru oamenii din jur.
Inaltimea – Numeroase studii au evidentiat faptul ca majoritatea femeile prefera sa iasa la intalniri cu barbati care sunt mai inalte ca ele, insa din punct de vedere psihologic, frumusetea este in ochii privitorului si de aceea exista cazuri cand se pot vedea cupluri cu femei mai inalte ca partenerii lor. Cu alte cuvinte, aceste caracteristici sunt standarde universale ale frumusetii dar asta nu inseamna ca daca nu corespunzi unei caracteristice nu ai nici o sansa.
Trasaturi feminine ale fetei – barbatii prefera femeile cu trasaturi feminine ale fetei. Pe de alta parte, femeile prefera barbatii cu trasaturi feminine ale fetei, cand acestea sunt in perioada nefertila a lunii si prefera barbatii ce au trasaturi masculine ale fetei, cand acestea sunt in perioada fertila. Astfel, aceiasi femeie poate gasi atragator un barbat in anumite zile, si mai putin atragator in alte zile.
Un corp bine construit – femeile prefera barbatii ce au un corp bine construit (nu chiar exagerat). Femeile prefera barbatii ce au umerii largi si talia ingusta, si fara grasime pe burta. Cel mai bun lucru este ca acest aspect se poate corecta la sala de fitness.
Pometii si maxilarul – femeile prefera barbatii ce au pometii proeminenti, deoarece acestia dau senzatia de masculinitate. Aceasta preferinta se poate schimba insa dupa perioada fertila a lunii, prin care trece femeia.

| Felys a răspuns:

Nu neaparat, fetelor le plac baietii cu bani, cu masini scumpe, le place sa primeasca cadouri de la baieti si s-a dus vestea ca fotbalistii ar avea posibilitati materiale

| Clorox a răspuns:

Tie iti place gramatica?

| oglindasultanului a răspuns:

Neh, scarbosi.

| Gonrax a răspuns:

Fetelor le plac băieții care știu să scrie corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietilor le plac vanzatoarele de lumanari si iconite din biserici?

| DavidoffUser a răspuns:

Le plac banii, nu fotbalistii.

| Andreea213 a răspuns:

Dar tie iti place gramatica? Si cati ani ai?

| Andreea213 a răspuns:

Nu. Nu sunt "prost". In cel mai rau caz sunt proasta. Dar nu, nu sunt. Tu esti prost/proasta. Cred ca ar trebui sa ramai treaz/treaza la orele de limba romana.

| Andreea213 a răspuns:

Acum am vazut ca ai modificat intrebarea. Dar uite ce e, tu ai inceput sa ma jignesti. Nu ma cunosti, deci nu ai ce sa afirmi despre mine.

| PanaitAnaSofia a răspuns:

Fiecare cu preferințele lui.

| RoxanaMd a răspuns:

Depinde de persoana. Eu personal nu prefer fotbalistii. Conteaza doar ce fel de om esti.( tin sa mentionez ca poza mea de profil e de acum 4 ani deci nu, nu primesti sfaturi de la o fata de 13 ani)