| mihaa a întrebat:

Fetelor, s-a intamplat sa mergeti la magazin sa sa uitati din cumparaturii la caserie, iar la intoarcere sa va zica vanzatoarea asa
eu nu am vazut nimic, a-ti lua totul, sau cum am patit eu acum, vanzatoarea mi-a zis asa
ai uitat dar, nu este platit, daca vrei mai platesti o data(ghinion ca eu nu luasem bonul de la caserie)

Răspuns Câştigător
| diana2235 a răspuns:

Pffflaughingasa nu, niciodatastraight face
. dar mi s a intamplat in felu urmator:am comandat sucul, mi l a dat, a pus si restul pe tejghea langa prietena mea dar nu l am luat asteptand sa i dea si ei sucul, cand m am intors sa iau un pai, prietena mea a plecat la canapea si apoi vazand ca pe tejghea nu mai era nimic am intrebat unde mi e restul a spus ca cica l a luat prietena desi cand ea plecase banii inca erau pe tejghea.nu a fost cine stie ce paguba dar m a enervat faza

3 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Am postat o intrebare asemanatoare privind casierii de la supermarketuri cat sunt de corecti fata de cumparatori.Intr-adevar ai gresit neluand si bonul cu tine, altfel poate recunoastea ca ai uitat unele produse, cum am mai zis Suedezii sunt foarte diferiti de Romani.Eu am uitat doua produse si m-am intors dupa 2 ore, iar casierita mi-a adus acele produse, stiind deja ca le-am uitat. Data viitoare nu mai uita bonul, chiar daca se face gramada de bonulete la tine in geanta, nu uita ca sunt utile cateodatabig grinBafta!

| hândel a răspuns:

Vezi că au camere de supraveghere majoritatea magazinelor, iar daca eşti sigură de ceea ce spui, cere să-ţi arate înregistrarea, că altfel suni la 112. Să vezi ce împrospătare de memorie va avea subit şi-ţi va înapoia cumpărăturile uitate, la care avea obligaţia să-ţi atragă atenţia când te-ai indepartat făra ele. Să n-ai ruşine-n viaţă, că nici ceilalţi n-au, după cum se vede şi-n cazul tău.

| mihaa explică:

Stau la sat, si camere de supraveghere ciu-ciu