| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor voi cand va plangeti de ceva vreti o solutie sau sa tacem si sa va ascultam?

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Atunci când mă macină ceva și da posibil că uneori sa și plâng prefer ca soțul meu să mă asculte și să-mi de-a o cale de rezolvare. Tăcerea mă enervează, înseamnă că nu îl interesează problema mea.

| Frank51 a răspuns:

Depinde de femeie. Foarte putine vor o solutie.

| Nirvanaaa a răspuns:

De ce sa stau sa ma plang cand pot gasi in timpul acela o solutie? E o pierdere de vreme.Ok, daca ma deranjeaza ceva spun si astept un raspuns, tacerea nu e o solutie pentru ca toata lumea are dreptul la opinie. Daca voiam tacere vorbeam cu un perete happy.

| Goddessss a răspuns:

Asta e genul acela de intrebare care depinde de la om la om. Sincera sa fiu nici nu stiu pe care sa o aleg, depinde extrem de mult de situație.
In orice caz, totusi varianta 2 este mai acceptabila.

| RAY a răspuns (pentru Goddessss):

Eu citesc o carte de asta am pus intrebarea, scrie ca trebuie sa tac si sa imi ascut iubita cu atentie nu sa-i dau solutii ca nu asta cauta

37607416-barbatii-sunt-de-pe-marte-femeile-sunt-de-pe-venus

| Goddessss a răspuns (pentru RAY):

Deci daca ma intrebi pe mine personal eu ti am raspuns.
De obicei, intr-adevar tacerea si ascultarea e mai buna. Depinde...