| Rafayel a întrebat:

Firma Temu este de incredere? Chiar primesti ce e in poza?

De exemplu doresc sa-mi iau o bluza ce arata foarte bine in poza dar descrierea nu se potriveste cu poza. Este posibil sa fie inselaciune?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Înșelăciune nu e, dar sunt chinezării la urma urmei.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu mami, nu-s golani, sunt extrem de CORECȚI. Ce plătești, aia primești!

| dullcat a răspuns:

Chinezariile ieftine trebuie cumparate direct din magazin, fiindca pozele sunt editate sa arate mult mai bine decat in realitate.

| StoicAnalysis a răspuns:

Chiar si daca primesti ce arata in poza, cu siguranta nu va functiona pe cum te astepti.

| relian a răspuns:

Ce vind trebuie sa corespunda cu descriere, la poze daca citesti cu atentie, vei vedea scrie, ceva gen: pozele is doar asa de display, sa arate ceva acolo, ori sa ai idee cam ce ar fi, descriere este aia care spune clar ce se vinde.
Daca produsul primit nu corespunde cu descrierea, atunci poti returna.
Temu is unia care fac chinazarii, adica chestii nu doar facute de chinezi si concepute de ei, adica calitate ura si la gara laughing folosesti odata si aia e tot, platesti o singura folosire, is cam de unica folosinta, ori deloc in unele cazuri.

Daca produsele lor ar fi fost atit de bune, fi sigur ca lear fi vindut si prin magazine.
Mai sunt si produse facute de unia gen Temu care pot fi bune, dar cam rar se intampla, si atunci, dupa ceva vreme in care produsul este analizat de marile lanturi de magazine, se baga in magazine, daca este vazut si analizat ca fiind bun.

Iti dau un exemplu ce personal l-am vazut si s-a intamplat recent.Este o crema de bucatarie de spalat vase, Pink se numeste, aia era facuta tot asa de unia gen Temu, au nimerit o reteta f buna, comparativ cu ce era pe piata aia rupea norii laughing pe bune, curata mai bine ca orice produs vindut de orice alt magazin.

Aia au testat citiva ani, apoi au bata la magazine, acum se vinde la magazine, la supermarketuri etc.

Deci siau asigurat deja cui sa vinda, nu mai stau ei sa vinda pe net.
Dar is putine produse care ajung asa, insa nu-i exclus ca si astia Temu sa aiba ceva produse bune.Dar care or fi alea.Citeste si tu ce reviewuri au, ce spune lumea care a cumparat, folosit.

Eu am luat ceva ochelari de la astia sau nu mai stiu daca de la ei, mama mama ce reclama faceau, nu i-am folosit deloc, nu-s buni nici sai arunci laughing i-am aruncat, am pastrat doar cutia, aia e buna, mi-am pus ochelarii mei de soare Prada sau nu mai stiu ce am laughing cutia este f buna, ochelarii cum i-am primit i-am si aruncat laughing sa ai asa idee cum is unele produse.
Acu daca bluza aia costa putin, dao la jalea, cumpara vezi si tu cum este, de o fi buna o sa fii happy, nu, stii pe viitor sa nu mai cumperi de la ei.
Apoi la haine daca nu probezi nu stii daca o sa iti vina bine.Eu am luat tot de prin China ceva pantofi sport, sau gen sport destul de bine facuti, pretu destul de mare 50$ perechea, ma luai dupa chartul lor, spune acolo sa masori picioru si bla bla, cand colo cun numar mai mare laughing i-am purtat asa, dar asta pentru ca mi-au zis ca sa nu-i mai returnez si mii lasa la nu mais tiu la vreo 35 $ ambii.Acum de mai cumpar stiu ce numar trebuie.
Asa ca si calitate is destul de buni, zi de zi ii folosesc si la munca si pe afara si tin f bine, is buni ce mai.

Trebuie si chestia asta avuta in vedere sa fie numarul tau, apoi sa te simti confortabil.Cum zic este ieftin fa si tu o pomana laughing cumperi si vezi ce loz ai tras.