| Ayumha a întrebat:

Funda! Buna TPU, am si eu o nelamurire, profesorul nostru de fizica, s-a gandit sa ne faca cate un cont pe wikispaces in asa fel incat sa ne scriem temele acolo, pe care le descarcam la randul lor de pe site. Am rezolvat toate cele necesare si la tema aceasta nu pot sa inteleg raspunsul.Nu vreau sa imi faceti tema, ci decat sa imi spuneti la ce se refera ce trebuie sa fac, sa ma ajutati sa inteleg si eu... si sunt 3 enunturi si 3 tabele. Tabelul este impartit in 3. In prima coloana scrie Stiu in a doua Vreau sa stiu si Amj invatat. uitati si enunturile, deci repet vreau decat sa ma ajutati sa inteleg nu sa imi faceti tema.
1.Noţiuni şi legi necesare, ce curiozităţi şi întrebări ai în legătură cu ce ştii şi ce afli pe parcurs, cum ai înţeles ceea ce ai aflat
2. Ce resurse ştii că ţi se pot pune la dispoziţie, cum vrei să le utilizezi, cum le-ai utilizat cât mai eficient
3. Ce exemple din viaţa reală au legătură cu cele ştiute, ce curiozităţi şi întrebări ai pentru aplicarea în viaţa reală, ce oportunităţi îţi oferă cele învăţate pentru utilizarea lor în viaţa reală.
Multumesc pentru ajutor.

1 răspuns:
| BeibiiX a răspuns:

Poi oare nu cumva trebuie de exemplu la prima intrebare: "Noţiuni şi legi necesare, ce curiozităţi şi întrebări ai în legătură cu ce ştii şi ce afli pe parcurs, cum ai înţeles ceea ce ai aflat?"
la prima "Stiu" sa scrii notiunile si legile necesare care le stiithinking
si la "Vreau sa stiu" alea care vrei:d si la "Am invatat" alea care le-ai invatatthinking laughing)
In fine:*
Nici eu nu prea inteleg la ce se referathinking
sper ca ti-am fost de ajutorthinking