| SimoDR a întrebat:

Funda si pupici daca primesc ajutor. Uitati care e problema: azi dimineata am deschis calculatorul, s-a aprins, s-a incarcat si dupa ce am vazut iconitele de pe desktop, desteptul de monitor s-a facut albastru si asa a intepenit. Aaaa, am avut si un mesaj scurt, ceva parca cu Windows, dar nu am apucat sa vad. Si da, am verificat cablurile, sunt bine infipte la locul lor. Deci? Ce pot sa fac in afara de a ma ruga pentru vreo minune sau de a scoate bani pentru altul nou? Ca asta abia ce si-a iesit din garantie. Cu multumiri anticipate.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Firetears a răspuns:

Mi s-a intamplat şi mie ceva de genul ăsta... Dar eu nu am luat in serios chestia asta şi am ieşit afară, iar când m-am întors era totul ok.winking Şiii... Presupun că tu acum scrii de pe calculatorul unui prieten, nu? big grin laughing

| SimoDR explică (pentru Firetears):

De fapt scriam de pe acelasi calculator, prin Safe mode with network, deci cu drept de folosinta a netului. Dar si aici am niste chestii: rezolutia e naspa, adica e exact cea recomandata, dar s-a latit pe tot monitorul ca o broasca calcata de buldozer si nu am sonor, ca de, sa e in safe.Of, of, of.