| LeonovATgates a întrebat:

FUNDA! Vreau sa merg cateva zile la un camping in padure. Problema este ca vreau sa iau niste bere cu lamaie cu mine. Nu vreau sa iau doze cu mine pentru ca nu am unde sa le arunc, asa ca ma gandeam sa le pun in niste bidoane. Intrebarea mea este - Berea o sa fie la fel? Adica, stiu ca berea nu expira niciodata, dar gustul va fi la fel dupa ce voi desigila dozele? E ok sa le pun intr-un bidon ca mai apoi sa le inghet si sa le iau cu mine? Vor fi la fel?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai face asta? Poti lua linistit dozele cu tine, iei si un sac de gunoi (sau cati ai nevoie), le strangi acolo, apoi la arunci cu totul la container.

Daca le desfaci, le versi, le agiti si le mai si ingheti, se face ca naiba, "pisalau".

| sierra1 a răspuns:

Decât bere la bidon, mai bine apă chioară

| alina2k18 a răspuns:

''Adica, stiu ca berea nu expira niciodata''
laughing Expira in cateva luni de la data fabricatieiwinking
Evident ca nu o sa mai fie buna dupa ce o desfaci si pui in bidon, si cari cu tine, o sa fie trezita laughing gen, asta daca nu se si altereaza si poate crea probeme digestive.

| Dismally a răspuns:

Ia doze, dupa ce le bei poti sa pui ambalajele intr-o punga si le iei cu tine la plecare. Sunt usare si nici nu ocupa mult spatiu daca le zrdobesti.