| AdrianaBacescu a întrebat:

George Raft sau Humphrey Bogart?

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Raft a avut exclusiv roluri de gangster, (mi-a placut intr-un film de colectie: Some Like it Hot), pe cand Bogart, pe langa cateva roluri noir, a avut si roluri muncite greu, nu doua vorbe si trasul cu pistolul.
Ce e drept, pe Raft, cum singur recunostea, l-a ajutat si fata sa obtina numai roluri de gangster, fara mult dialog.
Din punctul meu de vedere, Bogart rulls.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Parcă am mai "conversat" pe teme d-ăstea dar ZERO reacție de la tine. Sau doar pui așa intrebările, să fie?