| Lisiele a întrebat:

Google e la un click distanta la 98% dintre noi. Timpul de raspuns pe google poate varia intre 1-5 secunde.
TPU e la 2 click-uri distanta iar timpul de raspuns poate varia de la 1minut la zile.Care varianta e mai eficienta?
Daca prima e mult mai eficienta ca a doua de ce va este lene sa cautati pe google si trantiti aici intrebari gen " am cautat si n-am gasit"sau "am tot cautat pe google si nu gasesc"? Desi cei mai multi nici macar nu cautati pe google,veniti direct aici, trantiti intrebarea si asteptati ca altii care au mai mult chef ca voi de a cauta pe google sa va dea raspunsul.
Nu vi se pare ca astea sunt urme de nesimtire?
Mentionez pt cei lenesi, ca noi membrii TPU suntem aici pt ca vrem, nu, pt ca ne plateste cineva sa o facem.Deci daca avem chef sa va ajutam bine, daca nu tot bine.
Apropo de un raspuns citit mai devreme:nimeni nu e bou si nici vaca daca nu vrea sa-ti raspunda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui prea mult sa suflet. daca o fata de 14 intreaba ca e bine daca a facut sex la acea varsta si eu ii zic bv o sa ai parte de bine in viata, chiar crezi ca trebuie sa dau in mintea ei? nu. nu e ca suntem intr-o lume unde se pune accent pe bun simt, asa ca-- las de la mine ca nu se merita

| Lisiele explică (pentru anonim_4396):

Poate ai dreptate cu pusul la suflet, numai ca eu trebuie sa invat "nepasarea" asta a ta ca sa pot trece cu vederea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lisiele):

Ai toata viata inainte laughing timo din belsug

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In fond ai dreptate despre cei carora le este lene sa caute pe Google si prefera sa intrebe pe aici.Sau,pur si simplu, habar nu au ce sa caute.Dar mai ai de capatat experienta(in timp)pe Tpu.Ca sa le vezi pe toate.

| Lisiele explică (pentru darrio2007):

Mersi pentru "avertizare" happy

| darrio2007 a răspuns (pentru Lisiele):

Pentru putin.

| TheRealDaniel a răspuns:

Noi suntem aia noi. si da. dau ajutor pentru ca imi place ca nici tricoul ala nu-l primesc pff.

| Biiskrem a răspuns:

Google îți oferă soluții pentru problemele sufletești? Nu. Îți înșiră studii despre anxietate și despre faptul că e boala secoului. Aici primești păreri, sfaturi etc. Nu ai cum să compari Google cu TPU. Unu-i Luna, altu-i Soarele. Unu' îți oferă referate fiindcă te arde la cur că nu ți-ai făcut tema, îți pune la picioare tot felul' de informații. Celălalt te luminează când cazi în beznă iar Soarele nu poate să apară în acea situație.
În legătură cu nemulțumirea ta legată de puradeii răsfățați, ar trebui să te liniștești. Ăia care cer ajutor la teme se trezesc cu întrebările șterse.
O seară frumoasă.