| xpoisonxdartx a întrebat:

Hai la pepeni!

Bă fraților, m-am săturat de vânzătorii ăștia ambulanți care trec pe stradă zilnic cu goarna urlând hai la pepeni, cartofi, cumpar fier vechi etc... Pe unde locuiesc eu obișnuia sa fie o stradă liniștită cu trafic redus. Problema mea însă este ca de când am copii mici vin genialii ăștia si îi trăzesc, in fiecare zi aud goarnele astea infecte. Este legal acest tip de reclama? Nu se poate face nimic împotriva acestor comercianți prea minunați?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mie mi se pare un lucru extrem de bun si util, ca vin cu marfa direct la nasul tau, scutindu-te de un drum la piata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. nu e legal.
poti suna la politia locala.
posibil sa fie departe aia pana vine locala, dar e singura solutie legala.

| Lupică27 a răspuns:

Spune-le ca nu e la moda sa vinzi pepeni ci sa ai copii mici si vor intelege!

| xpoisonxdartx explică (pentru Lupică27):

Sunt ferm convins ca acești gentelmeni in maieuri jegoase ce ascultă populară ar fi extrem de înțelegători si cordiali și isi ar înceta activitatea.

| Lupică27 a răspuns (pentru xpoisonxdartx):

Nu cred ca ai prins ironia...

| 1onur a răspuns:

Oamenii ăia muncesc cinstit pe căldura aia. Nu urlă că le este bine și fiindcă au marfă de vânzare și trebuie vândută să-și scoată banul cinstit pe munca lor cinstită. Când o să stai ore întregi pe bordură la canicula aia sa vezi cum sa câștigă un ban cinstit atunci o să-ți dai seama cine sânt oamenii ăia până atunci niciodată nu o sa înțelegi...