| PrincessConsuela a întrebat:

Hai sa vad ce parere aveti. Eu m-am apucat de cartea "Ion" de Liviu Rebreanu pentru scoala si nu prea imi place. Nu mi se pare pentru mine. Adica... e cam complicata si actiune e. pfoa... si mai silaughing Voua cum vi se pare?

4 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Pfff, fix cartea asta o am si eu de citit, tot pentru scoala si nu-mi place deloc. Am citit cateva pagini... apoi am luat-o de la capat, dar...nu stiu daca o s-o termin! laughing

| Flori a răspuns:

"Ion" este unul dintre cele mai simple romane.Incearca sa citesti cartea pe capitole.Rezuma-ti ideile principale din fiecare capitol."Cupleaza-le" doua cate doua.Vei vedea cum, la final, vei intelege perfect actiunea romanului.

| UPSsss a răspuns:

La fel ca si tierolling on the floor

| PrincessConsuela explică:

Sunt incepatoare. Nu prea am rabdarea formata si mi-e cam greu sa ma concentrez. Pkus ca pana ajung la sfarsit uit inceputul ca la Morometiilaughing