| minime3 a întrebat:

Heeelp! Voi ce ati alege intre o vacanta si o geanta mai faina? Daca de exemplu ati avut deja doua vacante in vara aceasta, asa cum am avut eu, ati mai merge undeva prin tara, de exemplu, in noimebrie? Eu am fost in afara tarii, undeva la mare si inca o vacanta in august. Chiar nu stiu ce decizie sa iau. As avea nevoie si de o geanta (mai de calitate), dar mi-ar placea sa mai am si o iesire. Care e alegerea corecta? Pe ambele nu pot, din pacate.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Adică o (nenorocită de) poșetă e cât o vacanță?

| minime3 explică (pentru sierra1):

Daaa laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Personal nu ma tenteaza nici vacanta, nici geanta.
Nu am cum sa aleg in locul tau, eu imi fixez mai intai poftele, apoi pun bugetul. Deci nu sunt obisnuit sa oscilez, sau sa aleg de dragul de a cheltui bani. Dorinta porneste tot procesul.
Daca ti le doresti pe ambele, vezi care e mai urgenta, si cat trebuie sa o amani pe a doua, iar in felul asta le prioritizezi/iei decizia.
Vacanta de toamna nu o poti face in februarie, deci aia probabil este prioritatea. Desi nu poti sa te duci cu o geanta jerpelita laughing

| minime3 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da, merci, m-ai lamurit laughing. Oricum, fain raspunsul mi-ai facut seara laughing