| EuAndreia a întrebat:

Hei! 1.Am un Samsung galaxy y s5360 si nu am decat 4 aplicatii pe el. Il las o noapte la incarcat si ziua se descarca foarte repede( rezista 5h max). Nu prea vb la telefon, tot ceea ce fac e sa citesc carti care le am de pe o aplicatie. Ce ar trebui sa fac ca sa nu se mai descarce asa de rep?
2. Dupa ce descarc Samsung kies (pe pc) este obligatoriu sa-mi fac cont? daca da, cand iti faci cont pe kies trebuie sa.ti inregistrezi ceva legat de card sau ceva de genu? Am descarcat de pe site direct pe telefon si mi.a consumat aproape toti mb pentru internet.
3.Cum activez 3G?

1 răspuns:
| Lady.Love a răspuns:

Buna!
Pot sa-ti raspund doar la problema legata de descarcat. Ceea ce cred eu este ca nu ai formatat bateria cum trebuie. Nu-i posibil sa stea doar 5 ore incarcat. Sfatul meu ar fi sa cumperi o alta baterie si la prima incarcare sa o lasi 12 ore, dar telefonul sa fie inchis.
Sper ca te-am putut ajuta!