| Terry_4248 a întrebat:

Hei am si eu iontrebare foarte des pusa.Cum atragi atentia unui baiat? L-am intalnit la petrecerea surorii mele si sunt la aceeasi scoala cu el si vad ca se uita frumos si ma trateaza la fel dar nu face nici o miscare iar mie imi e frica sa actionez deoarece s-ar putea sa ma respnga. Putin ajutor m-iar prinde bine

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fi cat se poate de naturala, fi tu insuti. Abordeaza-l, lasa timiditatea la o parte, gaseste si tu un pretext sa intri cu el in vorba si asa incetul cu incetul poate iasa ceva.Fi cat se poate de comunicativa ca nu ai nimic de pierdut, cu rusinea mori de foame, bine ca nu trebuie sa mergi sa ii ceri tu prietenia dar poti sa ii zambesti cand il vezi, sa il privesti in ochi, sa cochetezi cu el, astfel isi va da seama ca il placi si poate va reactiona pozitiv.

| Яùxsi a răspuns:

Zambeste, fii tu insati. Si. mai ales daca vrei sa incepi ceva cu el. incearca sa intrii in vorba, sa te imprietenesti mai bine cu el. sa stati mai mult timp impreuna. sa discutati. si eventual sa il inviti undeva. bate un apropo sa iesiti de exemplu la patinoar. sau la film cu gasca. spune-i ca mergeti in grup. si chestii de genul big grin hai ca nu stiu daca m-am facut inteleasa. happy intelegi tu ce vreau sa zic.hee hee si daca accepta. si mai ales daaca i-a placut intalnirea... mai invita-l si alta dataa.si tot asa pana o sa ajungeti prieteni buni si o sa va impartasiti secrete.si dupa. o sa fie ceva mai mult. acum depinde cine o sa faca acest pashee hee

| trifsandu a răspuns:

Poate si el e timid si el se teme de o respingere. Pina la urma daca nici unul nu face o miscare iubirea se va stinge. Asa ca intra in vorba cu el. Prima data e mai greu apoi sa vezi tu ca e altfel.
Intreaba-l unde e un parc in apropiere, sau un restaurant, sau cit e ceasul, sau zii ceva in legatura cu telefonul tau, dar in orice caz fii naturala adica fii tu. Fitzele trebuie lasate deoparte (nu zic eu ca tu ai fite). In iubire nu isi gasesc locul fitele. Bun eu iti doresc succes si sa imi zici ce ai rezolvat si cum. Nu uita ca astept.Pa pa