| Dannadawnn a întrebat:

Hei! As vrea sa stiu ce parere aveti despre vampiri.Si m-ar ajuta niste "dovezi" ca au existat vampiri. M-am uitat la multe filme despre vampiri(twilight, The vampires diaries), am citit si carti(Dracula, Secretele Vampirilor), m-am documentat si pe net.Am gasit asta: http://www.adevarul.ro/......74333.html si nu stiu ce sa cred deoarece, toate sunt diferite.Va rog ajutati-ma cu idei, subiecte despre vampiri. Dau funda! Multumesc anticipat.Va rog ahutati-ma!

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...dude.nu exista vampiri!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poate ar fi bine sa inveti sa deosebesti realitatea de fictiune. Daca ai vazut tu filme cu vampiri, nu inseamna ca aia si exista. E ca si cand, dupa ce vezi (de pilda) filmul "Babe", te-ai intreba de ce naiba nu vorbeste porcu' bunica-tii.

| Dannadawnn explică:

Ok...am nevoie de informatii cum ca ar fi existat vampirii pentru. ca trebuie sa fac o pararlela intre realitatea si fictiune.Si am ales tema cu vampiri.Va rog, ajutor!

| bella1998 a răspuns:

Eu sincer cred in vampiri, dar nu pentru ca am vazut filmele spuse de tine ci pentru ca m-am documentat inca de la 10 ani si am 13. si sa stii ca si in carti spun ca exista. am citit si eu chestia aia cu vampirul aparut la un priveghi. da, se spune ca EXISTA un vampir la noi in tara. sper ca exista mult mai multi vampiri, si eu as vrea sa fiu unul dintre ei. happy

| RyAngel a răspuns:

De ce sa nu existe? ca spun astia ca e fictiune(Apache si ardnaux1961) uite eu vreau sa fiu vampir si daca lumea zice ca exista extraterestri poti fi sigur ca nu si vampiri,zane, varcolaci, spiridusi etc? Si e chiar si mai bine sa fi vampir:vezi cum se scrie istoria si poate participi, nu mai ai grija zilei de maine(nu in sensul ca oameni cu sange gasesti pe toate drumurile desi e adevarat, dar poti trai si cu sange de animal ca doar e ca si cum mananci vanat) nu mai mori niciodata, ai forta mai multa si viteza mai mare, nu iti este frica de nimic si sunt foarte foarte multe avantaje fata de viata scurta de om fragil! Sa fi vampir e floare la ureche!

Apache
| Apache a răspuns:

@angelloveteo
bine ma fi vampir! _! _

| lamb a răspuns:

Ma eu cred ca au existat odata si odata sau poate inca mai exista. Vampir trebuie sa vina de undeva. Nu putea un om sa il inventeze si gata. Nu poate avea ( din punctul meu de vedere ) cineva atata imaginatie pentru a inventa asa ceva. Pana vedem unul trebuie doar sa ne imaginam cum sunt ei laughing