| lori200627 a întrebat:

Hei buna. Vreau foarte mult sa ma ajutati cu un caz.Mi-am dat seama caci prieteneam cu o prietena falsa si acum ne-am certat si cand ne-am certat ea a aratat niste poze cu mine la toata clasa si m-am facut de rusine care erau facute cu cracii mei se vedeau chilotii.
Mai pe scurt cand noi eram prietene dupa scoala mergeam eu si inca vreo 3 colege sa ne distram si ea intr-o zi mi-a pozat cracii si eu i-am permis sa le pastreze pentru ca aveam incredere in ea si toate cele 3 colege dar de fapt ea m-a tradat.
Va rog mult, cum sa ma razbun pentru ca nu vreau sa fiu indiferenta pentru ca eu nu pot, ajutati-ma va rog cum sa ma razbun.
Sunt clasa 5.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ii explici dirigintei ce s-a intamplat, pentru ca tu nu prea ai gresit cu nimic.
Diriginta ar trebui sa ia masuri (nota la purtare).

| Doarof3 a răspuns:

E greșeala ta și trebuie sa ti-o asumi.În ziua de azi, nu trebuie sa ai încredere în nimeni, fiindcă nimeni nu iti vrea binele.Am crezut ca niște colegi îmi sunt prieteni, dar s-a dovedit a-mi fi doar niște colegi, fiindcă râdeau de mine atât în față cat și pe ascuns, facandu-și semne.Nun trebuie decât sa vorbești cu un părinte și cu diriginta/dirigintele despre asta, chiar dacă la început îți va fi greu, crede-ma ca va fi bine.Toate se vor rezolva odată și odată. Multă baftă

| sunset10 a răspuns:

NU trebuie sa te razbuni. Nu ii plati cu aceeasi moneda. A facut-o, aia e. Si eu stiu un caz de la o alta scoala de la mine din oras unde tot la fel s-a postat un filmulet. Fata a mers cu mama ei la politie, iar in cateva zile s-a uitat de incident de parca nici nu ar fi fost. Eu zic sa vorbesti cu parintii tai, esti doar clasa a V-a si vedeti ce e de facut. Daca e necesar, apelati si voi la politie.
Sper ca te-am ajutat, funda? love struck