| orzacsmecherul a întrebat:

Hei ceaules TPU! Cum sa slabesc?

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

1)Evita alimentele bogate in lipide.
2) Fa exercitii.
3) Nu manca dupa ora 19:00.

| ERIS a răspuns:

In primul rand, nu trebuie sa te infometezi ca sa slabesti! Daca te infometezi, te imbolnavesti si e mai rau!
Poti sa slabesti fara sa te infometezi!
Iata cum:
1. Bea inainte de fiecare masa un pahar cu apa! Bea 2 litri de lichide (ceaiuri neindulcite, apa si sucuri naturale). Vei arde in jur de 200 de calorii!
2.Sari peste cină o dată pe săptămână.Nu mai consuma alimente solide după ora 17.00, măcar o dată pe săptămână. Bea multă apă şi ceai, dar renunţă complet la sucurile carbogazoase cu zahăr sau îndulcitori.
3.Ronţăie nuci
4. Mănâncă puţin şi des
5.maginează-ţi mâncărurile în alb şi negru.Şi ochii mănâncă! Gândeşte-te cum ar arăta mâncărurile preferate în alb şi negru şi vei vedea că apetitul tău va scădea!
Asta m-a invatat mama!
6.Respiră adânc
7.Mestecă gumă. Mestecarea gumei înainte de masă reduce considerabil pofta de mâncare. În plus, vei arde 11 calorii pe oră.
FUNDA? Multumesc!

| LolaLollita a răspuns:

O noua si revolutionara metoda de slabire. Intoarce capul spre stanga, apoi spre dreapta. Repeta ori de cate ori ti se ofera mancare.

(glumesc)

Răspuns utilizator avertizat
| Ovydiw a răspuns:

Nu te lua dupa toate prostiile postate aici, care nu sunt altceva decat copy-paste dupa google.
Daca vrei sa slabesti trebuie sa mananci putin si des, si trebuie sa faci sport, alergat, abdomene, genoflexiuni, mersul pe bicicleta, alrgat pe banda, sari coarda, etc.
cu sportul slabesti cel mai bine apoi e dieta, insa daca vrei sa slabesti mananca putin si des si fa mult sport si o sa vezi rezultate.

| Gabrielaa90 a răspuns:

In primul rand abtine'te de la mancare[scoate dulciurile, pizza, pastele fainoase, tot ce ingrasa]. Incearca sa mergi la sala, iar in caz ca nu vrei sala mergi la niste cursuri de dans sau mergi la Kangoo Jumps[vei slabi foarte mult]. Succes!happy

| Iuly1598 a răspuns:

Cate grasane's pe TPU, ma? Haleste de dimineata si la pranz, iar seara ori mananci pe la 5, ori deloc. Clar?