| Mjsaka a întrebat:

Hei. Cine locuieste in Bucuresti? Va intreb pentru ca sunt curioasa cum traiesc cei din capitala. De-a lungul timpului am auzit diverse chestii, cum ca ar fi un oras periculos, plin de toate "speciile" de oameni. Insa mie nu mi s-a parut deloc asa, si am fost de multe ori. Eu sunt o simpla adolescenta si ma gandesc ca acolo as avea foarte multe oportunitati si cu siguranta nu m-as plictisi. happy

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai treaba e simpla. Bucurestiul e la fel ca orice alt oras din tara, doar ca probabilitatea pericolului e mai mare decat in alt parte avand in vedere densitatea populatiei.

Exista, la fel ca si in alte orase cartiere mai "suspecte" si cartiere mai sigure si mai curate.

Si da, zona de nord e cea mai curata si mai verde, insa si destul de scumpa.

| SkyPilot a răspuns:

Depinde de zona in care te duci. Daca ai chef de senzatii tari, incearca in Ferentari!
Da asa si este, in orice oras mare gasesti tot ce vrei si ce nu vrei.
Poti sa traiesti fara probleme, dar trebuie sa fii ceva mai atenta decat unde locuiesti acum.

| Mjsaka explică (pentru SkyPilot):

Serios? Eu credeam ca Ferentari e cel mai murdar cartier. laughing

| SkyPilot a răspuns (pentru Mjsaka):

Exact asta spun si eu. Acolo nu ma simt in siguranta pe strada.

| Mjsaka explică (pentru SkyPilot):

Multumesc de avertisment laughing no, si eu vreau ceva linistit. Am inteles ca zona de nord e mai ok.

| SkyPilot a răspuns (pentru Mjsaka):

Da, dar si mult mai scumpa.

| kyliejenner a răspuns:

Noi in Bucuresti conducem pe stanga si iesim din case doar noaptea.