| b342 a întrebat:

Hei! ^^
Deci. Sa va spun. Eu nu mai suportam o fata, si nah. i-am zis ca incheiem prietenia, pentru ca. incepuse sa devina ca o pitipoancastraight face. Avea mii de fite, iar eu asta nu suport, si le tai din prima. Si aveam o prietena " buna " care era prietena buna cu aia cu care am incetat eu sa mai vorbesc chatterbox. Si in fine. Deci. Ca sa intelegeti ceva, tipa cu care am incheiat prietenia o cheama Iulia, iar pe cealalta Adina, asa. Deci, i-am spus Iuliei sa stearga pozele cu mine si cu ea de pe facebook, ca n-are nici un rost, si s-a bagat Adina, ca zicea ca nu ma gandesc si la Iulia, si i-am zis: " Ma, stiu cum e. Da' ce vrei sa fac? straight face ". Si ea a zis ca nu mai sunt ca o sora pentru ea, si bla bla.
Dupa aia s-a trezit sa posteze pe Wall ca o barfesc... Eu n-o barfesc, eu zic direct in fata. Si ne-am certat, si i-am zis exact asa ( imi cer scuze pentru vulgaritati, da' aveam nervi ) : " Ma doare-n **** de Iulia! Nu-s obligata sa ma impac cu aia! ". Si Adina a zis ca cica a aflat c-o barfeam. FARA DOVEZI. oh go on Si dupa aia, i-am zis si eu cum ma barfeste ea, si i-am dat miliarde de dovezi, si sa imi bag ceva ca n-a recunoscut. Si noh. intrebarea e: Am procedat bine? Ma refer la partea cu spusul in fata. Adica, na. Nu am dreptate ca nu sunt obligata sa ma impac cu Iulia? ( By the way, Iulia are 15 ani, Adina 14, eu 11 laughing. )
Multumesc ca v-ati facut timp sa imi cititi intrebarea putin cam prosteasca. :d

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Si de ce-ti faci viata grea pentru niste neserioase?
Le ignori,lasi dovezile, discutiile si certurile si-ti cauti alte prietene!
Nu-ti plac, nu le vorbesti! Nu aveti nimic in comun.
Scurt!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu simti ca nu vrei sa ai de-a face cu cineva, nu ai de-a face cu persoana respectiva si basta. prinde bine sa fii ceva mai diplomata in viata. stii "sandwich technique": ii spui omului ce-ti place la el, apoi ii trantesti ce te deranjeaza si in final il mai perii putin cu ceva frumos. e foarte folositoare. mai departe depinde si de cei de langa tine daca sunt receptivi la mesajul tau sau nu. numai bine!