| Florentina9210 a întrebat:

Hei! Este adevarat ca barbatii sunt rezervati in a-si exprima sentimentele fata de persoana iubita?

eu una consider ca de cele mai multe ori comportamentul ii tradeaza

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Da, barbatii sunt mai rezervati in exprimarea sentimentelor in general, nu doar fata de persoana iubita. In unele situatii exprimarea sentimetelor la un barbat poate fi vazut ca un semn de slabiciune si de asta muti evita sa o faca.

| Florentina9210 explică (pentru Dismally):

Interesant! Nu stiam asta.

| Andromeda2213 a răspuns (pentru Florentina9210):

Cum ai ajuns la 24 de ani nestiind ceva atat de banal? Imposibil de crezut ca nu ai barfit tu pana acum cu o fata sau mai multe despre baieti si chestii legate de ei.Ori ai 15 ani ori nu ai avut prieten pana acum, care din 2? Sper ca nu ai o minte limitata si sa iei ce am spus sub forma de insulta.

| Florentina9210 explică (pentru Andromeda2213):

Dragul meu. Nu sunt genul sa barfesc. Stai linistit. Ti-am inteles punctul de vedere. Eu cand am dat raspunsul nu m-am referit la al tau ci la altul. Data viitoare fi mai atent si nu iti mai da cu parerea pana nu analizezi mai bine un subiect! Eu m-am referit la faza ca nu stiam ca e un semn de slabiciune din partea barbatului.

42 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de situatie

| RAY a răspuns:

Fata de tarfe nu trebuie sa isi arati sentimentele niciodata ca vor profita de tine, le tradeaza pe uni ca pe cei care au dat de multe tarfe si ei se transforma in actori

| Drimmero a răspuns:

Uneori cam da, dar depinde de la caz la caz!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Adevarat! Cum ai dormit azi noapte?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Linistit, fara ganduri nasoale! Dar tu?smug

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Cum nu se putea mai bine. Aveam un zambet pe buze.dar nu stiu de ce. Nu stiu daca se datora conversatiei noastre sau era altul motivul. Ma bucur ca ai dormit linistit.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Iti multumesc frumos. Asa impact frumos a avut conversatia de aseara?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Da, sa stii. M-ai facut sa meditez la multe chestii.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu stiam ca ma pricep si la asa ceva, habar n-avem despre asa ceva, nici intr-un caz sa stiurolling on the floor)

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Stii acum!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Bwuahahah!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Ce imi place cand folosesti cuvantul asta ''mwahahah'' evil laugh, huh?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Asta imi place mai mult, sunt om, nu vreau sa fiu comparat cu un diavol/demon, nu ii prea suport pe incornati!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu, este doar un stil de ''ras'', atat. Nu e niciun ras ''malefic'', n-am treaba cu asa cevarolling on the floor

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Si ce planuri ai pentru astazi?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Hmmm, este ziua unui amic, si-a chemat toti prietenii la el, dam acolo un baieram ceva, dar tu?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Ma relaxez. De saptamana viitoare tot voi fi pe drumuri, am ceva de rezolvat. Oricum fara un pic de efort nu faci nimic. Iauzi ce bine de tine, distractie pe capul tau!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Atata timp cat sunt tanar, merita sa ma distrez, dupa aia nu mai pot face nimic!
Noi intre noi ne simtit foarte bine, mai ales ca suntem bine-veniti unul in casa celuilalt, ne simtim ca ''acasa''. Suntem toti asa diferiti, dar cu atat de apropiati. Eu de exemplu sunt singurul microbist din grupul nostru, altul e rocker, altul asculta manele mai mereu, altul asculta hip-hop, altul prefera sa se joace mai tot timpul, si tot asa, dar ne intelegem perfectrolling on the floor). Tu ai prieteni cu care ai multe in comun, sau tot, diferentiati prin ceva anume?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

La fel pot spune! Eu de obicei ascult rock, majoritatea prietenilor mei asculta manele rolling on the floor de ceva timp am incheiat ''relatia'' de prietenie cu o fata, ne stim de mici, pacat ca a luat-o pe un drum gresit, si mama nu mai imi da voie sa ies cu ea. Am ajutat-o foarte mult, si cu referate, venea la mine, ca nu are internet acasa. Dar de doi ani s-a schimbat, acum cand ne intalnim pe strada intoarcem capul, sau daca ea e la poarta si eu sunt pe strada intra in curte sau daca ma vede cu altcineva. Si e pacat ca suntem si vecine, dar asta e. Daca ea asa considera ca e mai bine, e problema ei! Cand ma plimbam cu nebunul ala de mana, trecuse si ea cu fratele sau si nici macar nu s-a uitat la noi. A uitat cine a ajutat-o! Tatal ei ne mai ajuta cand eram prietena cu ea, acum daca s-a dus tata sa ii dea niste scanduri sa ii faca gratar pentru la baie, a zis ca nu mai poate sa faca, a gasit motive. Si dupa tot eu mi-am auzit vorbe ca sunt ''rea''. Asta e mentalitatea unora!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Ii dai omului un deget iar el iti ia toata mana, e pacat ce se intampla. Eu cu ceilalti ne stim de cand eram in scutece! Eu cu vecinii mei nu m-am certat niciodata, ma respecta toti si ii respect.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Asta e! Invatare de minte. Apropo cand mergi la prietenii tai, dai si pe la mine? Teoretic vorbind.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Sa-ti aduc o bucata de tort sau ce?rolling on the floor

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Da! big grin

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Sa vedem daca va avea!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

O bucatica mica. Asa ar fi frumos, din partea ta!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Macar atat sa fac si eu, nu?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Da. Ar insemna mult, chiar si un lucru mic. Lucrurile mici le alcatuiesc pe cele mari! Stai linistit ca te ''alegi'' si tu cu ceva. smug

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu nu umblu dupa recompense, ma simt mai bine daca ajut fara sa primesc ceva in schimb!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Da si daca primesti ceva in schimb, te simti bine! Ai acea stare de satisfactie ca ceea ce ai facut, ai facut cu folos, si acea persoana simte ca trebuie sa iti ''multumeasca''.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Iti da satisfactie, dar eu ma refer la faptul ca nu trebuie sa cauti sa faci bine doar pentru a primi ceva, daca o faci, o faci din placere!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Tocmai am ascultat o melodie numita Hara feat Nosfe - Printre nori si nu am puut sa remarc strofa aceasta ''Sa fiu fara ea, fiindca o vad peste tot Si nu pot, chiar deloc, din cap sa o scot Sa uit sarutul ei, dimineata Si privirea ei de soare, ce-mi lumina viata'' i se cam potriveste nebunului. La faza cu sarutul ei dimineata, la noi era ''sarutul ei seara''. Se vedea ca ii eram draga, nu pot contesta acest lucru. Da-mi un sfat: Daca ar fi sa ma intalnesc cu el pe strada, cum crezi ca ar fi mai bine sa procedez: sa il evit sau sa intru in vorba cu el?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Daca v-ati despartit, asta NU inseamna sa nu va bagati in seama, tu daca tii la el, stiu ca tu vrei sa va bagati in seama, dar orgoliul tau, dar si al lui nu va permite asta.Eu zic sa lasati de-o parte acest orgoliu si sa va bagati in seama!

| R0R0 a răspuns:

Da, e adevarat.
Dar nu toti. Exista si barbati curajosi.

| Idkidk a răspuns:

Ai dreptate!

| Lawliet14 a răspuns:

Iti zic eu sincer ca nu. Dar probabil ca femeile raman totusi cele mai sufletiste.

| Andromeda2213 a răspuns:

Da si bine ca o fac. Daca faci chestia asta propria ta iubita te vede mai slab mai nebarbat decat erai 5 minute mai inainte sa ii spui ca prostul tot ce ai pe suflet. Mi s-a intamplat mie si multor prieteni de ai mei prostia asta. De aia e mai bine sa tii pentru tine gandurile de genul. Fetele sunt aiurite, fara suparare. Alt exemplu vrei? Fetele spun ca doar barbatii adevarat isi arata sentimentele dar sa te puna naiba sa plangi in fata ei ca iti da papucii sau te crede un papa lapte.

| Florentina9210 explică (pentru Andromeda2213):

Nu toate fetele sunt la fel, cum nici toti baietii nu sunt labagii!

| Andromeda2213 a răspuns (pentru Florentina9210):

M-am saturat de cuvintele astea tampite. SI eu de unde naiba sa stiu cand una chiar e de treaba? Daca 9 din 10 sunt asa e mai simplu sa spun ca toate mai ales pentru ca e foarte dificil sa imi dau seama care e aia de treaba. Jmecheria e sa nu te simti. Daca zici, toti baietii sunt labagii doar aia care sunt se simt ofensati ca atunci cand zici ca toate fetele sunt materialiste, doare alea care sunt se vor simti ofensate. Eu asa imi dau seama care e care

| Florentina9210 explică (pentru Andromeda2213):

Asa si eu!