| vandy a întrebat:

Hei! Este cineva care invata la Brancoveanu, la Comunicare si Relatii cu publicul? As vrea o parere de student despre cum e acolo si daca merita.

1 răspuns:
| magazinulDepeBlog a răspuns:

* Facultatea de Comunicare si RELATZII PUBLICE (nu cu publicul) adica PR
* Facultatea de Stiintze Juridice si Administrative

- probabil intrebarea ta este legata de Universitatea din Pitesti, nu?

Comunicare si Relatii Publice sau Jurnalism - sunt 2 facultati la care trebuie sa citesti destul de mult, sa ai o cultura generala peste medie, sa poti scrie usor, sa ai exercitiu de creatie.

Se merita daca vrei sa ajungi: comunicator, PR, purtator de cuvant, voluntar in diverse organizatii...