| Deyaa2 a întrebat:

Hei.happy

tocmai mi-am descarcat Sims 2

si nu prea stiu cum se joaca...

dupa ce imi creez un Sim.si il selectez

cum dau sa ma joc mai departe? happy

1 răspuns:
| FreshDreams a răspuns:

Buna!

Deci zici ca ti-ai creat un Sim.Acolo unde selectezi optiunile pe care le vrei pentru Sim-ul tau(culoarea tenului,genul),jos de tot e un vazut.Da-i click si Sim-ul va aparea pe un fel de scena.Poti sa iti mai creezi un Sim si sa ai o familie,iar aceasta va aparea pe aceeasi scena. Dupa ce ai terminat de facut Sim-uri,in stanga jos ai un fel de cerculet cu mai multe optiuni,iar jos de tot ai un vazut. Apasa-l si Sim-ul creat iti va aparea in casuta numita "Family Bin", in Neighbourhood(PleasantView/Strangetown/Veronaville).

Jocul iti va da cam 20, 000 de simoleoni la inceput, cu care iti poti cumpara o casa.

Succes!