| anonim_4396 a întrebat:

Hei:* Imi puteti face si mie niste povesti de dragoste si triste va rog? [mai lungi]
Dar sa nu fie despre viata voastra, sa fie inventateee. Si cat mai lungiii.
Multumesc. Funda:*

Răspuns Câştigător
| LavsKitty a răspuns:

N-am mai scris de ceva timp. Pentru ca nu am avut cuvintele cu mine. Mi le-am lasat pe toate acasa, la mare departare si am inceput procesul de dezintoxicare.
Sa fii lucida si sa te indragostesti de un barbat insurat este sinonim, din punct de vedere al gradului de prostie, cu a te droga cu heroina de 2 ori pe zi. Mai ales atunci cand esti constienta ca relatia asta nu poate degenera intr-un divort al implicatului si intr-o relatie serioasa cu tine. Mai ales cand ii admiri relatia impecabila de familie (ignorand pata pe care o faci tu) si sotia si toti ceilalti membri ai familiei. Cu fiecare lucru pozitiv pe care il adaug CV-ului lui, adaug inca un gram de heroina in doza. Si mi-e teama ca intr-o zi o sa fac poc. Si atunci fac ce am invatat sa fac cel mai bine: fug si uit. Sau uit si fug. Nu mai stiu nici eu care e exact ordinea. Si pierd contactul cu el, cu lumea lui si cu lumea noastra. Pentru ca imi daunez mie. Eu ma stric pe mine. Nu stric gradina unui vecin, ci stric propria-mi curtea. Terfelesc toate rasadurile mele. Distrug toti pomii din curtea mea. Ma desprind din mine si ma vad din exterior: Frumoasa si epuizata. Indragostita si indurerata. Am gasit exact ce cautam: o drama. Mi-era atat de teama ca nu mai sunt capabila de iubire, incat mi-am dorit sa simt durere din iubire. Si acum, dupa ce m-a epuizat durerea asta, dupa ce a stors din mine fiecare farama de viata... acum sunt singura. Asa cum eram si inainte de tine. Dar atunci eram singura si goala. Acum sunt plina. Plina cu faramele si amintirea iubirii tale.

3 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Dar uita-te fata la filme de dragoste triste, ai de unde alege.
sunt si inventate, si nu sunt despre vietile noastre.

| LavsKitty a răspuns:

Funda ?

| justaforgottenghost a răspuns:

A fost odata o fata.Aceasta avea un prieten(fie vorba intre noi, putin cam afemeiat) si o familie minunata.Intr-o zi simti greturi si stare de voma. Dupa saptamani burtica incepuse sa i se umfle. Fugi speriata la iubitul ei:"Cred ca avem un copil!"spuse ea zambind."Ce? Copii? Nu stiu ce faci, eu sa nu te vad cu copil, avortezi, nu stiu ce faci!"si s-au despartit, baiatul ducandu-se cu femeile lui.Parintii,vazand-o asa, au alungat-o de acasa.Nu doreau sa li se manjeasca reputatia asa ca au spus lumii ca fata lor este la bunici si ca va sta acolo. Fata se vazu singura. Fugi spre padure.Ar fi dorit sa o sfasie fiarele salbatice.Intra in padure si fugi.Stragatu toata padurea in fuga ei.A doua zi ajunse epuizata in celalalt oras de dincolo de padure.Acolo lesina.
Se trezi pe patul de spital.Calendarul arata cu cateva luni dupa data la care fusese ea alungata de acasa.Vazu pe noptiera un plic.Era plata.O asistenta medicala a venit la ea:"Ma bucur ca te-ai trezit! Ai fost aici trei luni.Nu iti mai amintesti nimic, nu? Te-a gasit o salvare pe drum.Aici ai fost tratata. Aveai o tumora la nivelul stomacului, dar, Slava Domnului, ai scapat!"Asistenta iesi. Fata incepu sa planga.Isi imagina cat de mult va trebui sa munceasca ca sa scape de datorie..acum nu o mai primeau nici parintii! Deschise plicul.Era o scrisoare pe care scria"Mii-ai platit demult cu cateva senvisuri si vorbe bune!"
Intra medicul."Nu ma mai stii,nu? Sunt eu,Lolo!""Lolo,esti doctor?""Da!"Dupa ce am terminat scoala generala,am gasit de munca la un om bun, care mi-a lasat mie totul.Mi-am cumparat un spital si acum sunt medic! Asa ca nu trebuie sa platesti, si, da, stiu despre parintii tai..."Baiatul se apleca"Cred ca iti voi ramane dator toata viata pentru ca ai fost singura care ai crezut in mine.Peste cateva luni cei doi s-au hotarat sa se casatoreasca.Parintii au primit fata inapoi.Erau tare fericiti...Pana i-a lovit pe amandoi masina pe o trecere de pietoni!laughing (morala:niciodata nu fii fericit, vei pierde tot!)