| LookAtMeNow a întrebat:

Hei.
Intrebare pentru cei care sunt la liceu
Sunt in clasa a8a si am o nelamurire.Cand facem fisa aia cu optiuni putem adauga si bilingv'ul? sau trebuie obligatoriu sa dam examenul ala de intrare intai?
De exemplu
Un copil vrea sa dea la liceul X profilul mate-info apoi a2a optiune stiinte ale naturii si a3a bilingv-engleza
Se poate face asa?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Fisa de optiuni are o rubrica speciala pentru examenul de limba straina pentru profile bilingve. Deci, dai INTAI acel examen, rezultatul examenului iti este trecut in fisa de optiuni, apoi, completezi optiunile in ce ordine crezi tu ca e bine. Daca nu dai examenul, nu poti pune la optiuni profil bilingv. Sau, ma rog... poti, dar calculatorul nu le ia in considerare la repartizare.