| GeeOrGiAnnAaA a întrebat:

Hei la scoala am o problema unele fete nu ma plac si ma vorbesc de rau si-mi fac in ciuda! Miau furat cea mai buna prietena si nu stiu ce sa fac! Ma ajutati? Cel mai bun raspuns primeste fundita :*!

Răspuns Câştigător
| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Incearcă să le inchizi uşa in nas. Să te comporţi urat cu ele. Nu o sa ai regretewinking, daca incepe să te critice, incearca să le laşi să vorbească. Şi venind vorba de prietena aia a ta, fi deşteaptă şi nu mai pune la inimăwinking. Dacă intrii in jocul lor ai pierdut din start. Asta fac cam toata persoanele, dar tu nu eşti de vină cu nimic. Dacă o să îi spui dirigintei/părinţiilor fetelor, si asa mai departe, nu vei caştiga nimic. Mai rău te arzi, şi o să fie mult mai rău. Şi dacă iţi vorbesc de rau "CE?". Încearca să te dai ma arogantă, cand iti fac asta, şi incearca să faci un hmph. Adică sunetele acelea pe care le fac numai persoanele mandre, sau rănite pe suflet. Eu cam mereu fac aşa cand sunt nervos. Nu uita, acelea nu se pot numi fete, acelea sunt... cum s-ar zice fără să le jignesc "javre". Adica se bagă in relaţia cuiva, şi încearcă să te pună într-o postură cat mai urata. Iţi repetwinking, închide-le uşa in nas.

3 răspunsuri:
| Tequilaaaaaa a răspuns:

Aa nasoala situatie...dar o poti remieda, tu trebuie sa fii puternica si sa incepi sa joci cu aceleasi arme..gandeste-te bine si iti vei da seama

| Catalin255 a răspuns:

Imi pare rau da nu ai ce sa faci. lucrurile trebuie sa se regleze singure, asa ca mai asteapta cateva zile si ai sa vezi ca prietena ta o sa se intorca la tine happy

| Claudiaa1998 a răspuns:

Buna! In acest caz poti vorbi despre asta cu mama ta sa ia aitudine(sa vorbeasca cu parintii fetelor) sau cu diriginta si sa vorbiti intr-o ora de dirigentie destre acest lucru. In legatura cu prietena ta..cred ca nu a fost o prietena adevarata niciodata... Daca ar fi fost, acum era alaturi de tine...Si nu mai baga in seama micile rautati copilaresti. Si in ultimul rand, te sfatuiesc sa iti gasesti un alt grup de prietene happy