| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Neata, am si eu o intrebare, ati avut vreo data experiente paranormale? Credeti in asa ceva? Dau funda la cel mai elaborat raspuns! wave:* P. S.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei lume! si eu ma uit la astfel de emisiuni cum ar fi : fenomene stranii si fiecare film de groaza pe care il vad. insa nu ar trebui sa credem tot ce auzim dar am si eu o poveste de spus...sunt mica am 12 ani si pe la 10 ani eram in clasa a 4a iar parinti mei erau la servici. eu veneam singura de la scoala cam pe la ora 14:00. deodata aveam senzatia ca mereu se uita cineva la mine si incepeam sa evit cat mai mult intunericul. odata m-am dus la toaleta si cand am iesit am vazut cu coada ochiului o umbra. nu am vorbit cu nimeni despre asta nici cu prietenii nici cu familia si nici cu sora mea. imi era frica sa nu isi bata joc de mine si sa zica ca sunt nebuna sad uneori si acum am aceasta senzatie dar imi este frica sa vb cu cineva deoarece mi-ar spune ca ma uit prea mult la filme horror si nu miar mai da voie. insa eu incerc sa ma informez cat mai mult si sa dovedesc ca nu era doar imaginatia mea.am vazut pe net ca perusii (acele animale care seamana cu papagalii ) vad in culoarea verde si asta ii ajuta sa vada spiritele. perusul meu era mai mereu agitat si odata l-am gasit mort in cusca din nu stiu ce motiv thinking poate cand voi avea destule dovezi voi putea vorbi cu parinti mei.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| EvangelineDS a răspuns:

Daca vrei povesti de groaza intra pe www.spectrulrealitatii.ro e supaer siteul iti poti alege povesti realitate sau ficttiune
funda?:D

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce chestie, am mai patit si eu deja-vuuri de genul...happy. Hey, Ioana, stiu situl cu spectrul realitatii deja, dar mersi oricumwinking
Si fenomene stranii stiu, sunt la ora 22:00, soua episoade, una dupa alta, ieri nu m-am putut uita crying

Fenomene? Mi s-au intamplat vreo cateva, insa este un bloc, si pe casa scarii este pus un tablou, cu o femeie. Eu am vazut-o Alb-negru, doar cu vene albastre pe fata. Cel mai destept din clasa, care spune ca nu crede in asa ceva, a spus ca a vazut-o cu bujori. Ciudat este ca atunci cand te misti, niste ochi rosii, te urmaresc. Am mers acolo cu o prietena, in cautarea fenomenelor, si, deodata, telefonul care inregistra (vocal) s-a oprit. Mentionez ca aparatul nu avea limite de inregistrare, si avea memorie din plin, nimeni nu a apasat pe el. Am pornit o a doua inregistrare care a durat 2 secunde.

In cautarea fenomenelor, ma avantam in fiecare zi, cand ma intorceam de la scoala, insa ai mei au auzit cand vorbeam despre asta la telefon, si mi-au interzis, spunand ca e posibil sa fie ceva si mai rau acolo. Bineinteles ca nu i-am crezut.
A doua zi, tabloul nu mai era. Eram cu mai multi colegi. am uitat sa spun, ca erau doi batrani, femeie si barbat, care ne alergau de fiecare data de acolo. Un coleg le-a tras presul de sub picioare, si acestia au cazut. Femeia, a strigat catre mine :
- Hei, tu, aia cu galben, o stiu pe maica-ta!
Eu nu o cunosteam, si ea nu avea de unde sa ma stie, daramite sa o mai stie si pe mama. Mai tarziu, in seara aia, politia a venit la acel bloc, cautandu-l pe baiatul care a tras presul de sub batrana.

Oricum, cine ar fi asa ciudat sa puna un tablou satanist (cred eu) pe scara blocului?!

| Cipiripi a răspuns:

Da am avut experimente paranormale un pic iesite din comun la o casa acolo farfuriile se ridicau si levitau tremurau toate farfuriile oalele totul este un fenomen bizar exista fenomelne de acest gen dar trebuie sa ai cedinta vezi la discovery vinderi seara pe la 20 cas fenomene strani exact ce cauti tu si sigur vei vedea ca exista Funda?

| KapaeR a răspuns:

Sincer, eu n-am trait niciodata experiente paranormale, dar bunicii mei spun ca asa ceva ar exista. big grin Eu ii cred. Imi povesteau chiar vara trecuta ca atunci cand erau mai tineri, bunicul meu trebuia sa mearga dimineata la camp(ca toti oamenii de la tara) impreuna cu alti sateni. Si intr-o dimineata, s-a trezit de la 5 si se pregatea de plecare, iar bunica mea il ajuta. Si deodata s-a auzit pe peretele casei un harjait de bat de floarea-soarelui. In momentul ala s-au speriat si s-au uitat unu' la altul nestiind ce se auzise. Au incercat sa ignore sunetul, asa ca au continuat cu pregatirile de plecare. Cand a ajuns la camp, SURPRIZA! Fratele lui era mort la marginea campului, langa o parcela cu floarea-soarelui.
Bunicii mei s-au gandit ca acel harjait a fost un fel de semn cum ca fratele lui a murit.
Eu nu stiu exact ce sa cred, dar totusi zic ca acolo a fost ceva la mijlocthinking
No... Sper ca e destul de buna relatarea mea si ca ti-a placuthappy