| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU. Am 13 ani si sunt clasa a 7a. Inca nu stiu ce vreau sa fiu in viata. dar stiu ca vreau sa tintesc cat mai sus.De cand ma stiu am vrut sa plec din tara asta, stiu ca e tara in care m-am nascut si restul dar chiar vreau sa plec. Spuneti-mi va rog, ce job credeti ca ar putea sa imi ofere posibilitatea de a pleca in alta parte, un exemplu. San Francisco, ador orasul. Limba engleza nu cred ca este o problema, devin cam obsedata de engleza, pana si in gand vorbesc cu mine in engleza laughing Deci... ce meserii credeti ca mi s-ar potrivi? As vrea sa incep de pe acum sa muncesc pe un anumit domeniu, ma consider o persoana cat de cat cu capul pe umeri si stiu ce vreau, sa reusesc in viata.

9 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Pai apuca-te de invatat. Cand o sa gasesti o materie care iti place o sa iti dai seama si ce ti-ar placea sa faci. happy

| NopeCheers a răspuns:

Am citit cred ca ti-am merge Translator sincer nu glumesc... dupa cum ai spus tu "engleza, pana si in gand vorbesc cu mine in engleza "

| Allexander07 a răspuns:

Iti dau un sfat happy

NU mai visa.Multi am vrut sa ne facem in clasa a 8/9/10/11 si cand am terminat a 12-a 60% si-au ales alta meserie.Tu incearca sa inveti cat mai bine pentru scoala si sa intri la profilul cel mai bun din orasul tau, ideile vor veni cu timpu.

| anonim_4396 explică (pentru Allexander07):

Vreau foarte mult sa ajung cineva in viata, asta nu e un vis.

| Șhoghetăn a răspuns:

Veterinar o profesie buna dar trebuie sa iti placa si animalele sau Stuardeza e frumos..sau translator Bafta!kiss

| Ky_Mi_1998 a răspuns:

Poti incepe sa vinizi lucrurile nefolositoare sa faci lucruri precum meditati la diferite materi la care sti ca esti bun/a.Ai putea vinde hainele care nu iti mai folosescsau sunt firme care au nevoie de cineva pentru a imparti pliante sau sa plimbi cainii sau poti cauta aici http://ladys-business.blogspot.gr/

| Ky_Mi_1998 a răspuns:

Sper ca eu te-am ajutat!

| anonim_4396 explică (pentru Ky_Mi_1998):

Da... happy Ms

| Ky_Mi_1998 a răspuns:

Funda?