| LeeJiEun a întrebat:

Hei tpu....Am din nou o intrebare stupida dar nu inteleg de ce tot timpul sunt trista si imi vine sa plang intruna?
Sunt trista si eu vreau sa nu mai fiu dar nu stiu de ce incerc sa fiu si mai trista.Adica chiar daca vreau sa scap de tristete, fac singura sa fiu si mai...
Ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Sunt unii oameni care sunt inclinati spre depresie, sper sa nu faci parte din acei.
Insa chiar daca faci sau nu, incearca sa te gandesti la lucrurile pozitive din viata, gandeste-te ca ai ce manca, ca ai cu ce sa te imbraci, ca ai o familie, ca ai o casa, ca esti sanatoasa fizic si psihic. Sunt lucruri pe care ti le repeti (autosugestie) pentru ati obisnui creierul sa accepte acesta stare de fapt. Cu bune cu rele fii multumita ca esti in viata fiindca nimeni nu stie daca mai exista ceva dupa moarte.

2 răspunsuri:
| RainboyDash a răspuns:

Esti emo.

| andy14 a răspuns:

Incearca sa iesi in oras sa te distrezi si tristetea dispare. Poti sa iesi cu prieteni in grup sau cu prietenu tau.Ex intr-un aprc de distracti cu prieteni sau cu prietenu la o pizza si sa discutati.Nu e bine sa ti totul in tine incerca as spui cuiva ce te doare. Sper ca ti-am fost de ajutor.