| UserAnonim123 a întrebat:

Am o BFF si am fost certate cam mult...cand ne-am impacat am aflat ca aceasta are alt BFF, si in ultimul timp se comporta altfel decat cum era ....este mai rea mai fitoasa si plina de sine,eu chiar imi doresc sa o schimb inapoi,pt. ca eu stiu ca sunt o mai buna prietena decat cea actuala! Va rog ajutati-ma am apelat la toti cei dragi si nu au stiut ce sa spuna! Dau Funda

1 răspuns:
| Marbea a răspuns:

Pote consideri ca esti o mai buna prietena dar probabil la prietena ta prioritatile s-au schimbat deci si prietena. Eu zic ca nu te merita ca prietena si cauta-ti pe altcineva cu care sa te intelegi si sa aveti procupari si valori comune...Iar schimbarile nu pot veni din afara daca cel in cauza nu doreste sa se schimbe, oricat ti-ai dori tu asta.Intr-o prietenie trebuie sa existe intelegere si ambii sa puna umarul pentru a o intretine, daca vine doar dintr-o parte nu merge.