| anonim_4396 a întrebat:

am o problema si chiar am nevoie de ceva sfaturi din partea voastra sad parintii mei sunt despartiti de 3 ani, dar abia in septembrie au divortat. mama mea lucreaza in Spania timp de 6 luni de zile. acolo, si-a facut pe cineva, a inceput o relatie. nu am nimic cu tipul respectiv, am vorbit de cateva ori la tel si este ok. nu am nimic impotriva relatiei lor, mama mea este tanara si are tot dreptul sa-si continuie viata. dar este o problema...cand vine acasa, de multe ori ma neglijeaza pentru el ( vorbeste foarte mult la telefon si multe altele ) o sa vina acasa luni. ce ma sfatuiti sa fac daca se comporta ca si pana acum? pupici:*

Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

Pai...asa am patit eu cu parintii mei.Bine, ei nu sunt divortati dar mama a fost plecata si cand s-a intors, tata ma neglija din cauza ei.Pentru mine tata face cat toata familia la un loc si da-ti seama cum ma simteam cand...el inainte venea la mine in camera seara, vorbeam si alte chestii si dupa, nici sa nu-l mai vad la fata cu zilele.Eu nu am facut decat sa discut cu ei si atat.mai intai am discutat cu mama(m-am luat de ea de fapt big grin)pentru ca din cauza ei se intamplau toate lucrurile si ea i-a zis lui tata si lucrurile s-au schimbat.Nu stiu, tu poti vb cu mama ta si spune-i ca nu ai nimic cu acel om dar totusi are un copil pe care nu trebuie sa-l neglijeze si sa incerce sa aiba timpul necesar si pentru tine.Intr-un fel trebuie sa o intelegi si pe el. daca e la inceputul relatiei e foarte greu sa stea prea mult fara acel barbat, s-a obisnuit cu el si de aia folosesc telefoanele si alte mijloace, in exces. Daca crezi ca exagereaza chiar prea mult, vorbeste cu ea si daca iti este teama fa lucruri cu care sa atragi atentia.Strica ceva sau imbunatateste ceva si daca vezi ca nu merge ia-ti inima in dinti si spune-i.Ai tot dreptul happy

5 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Ms mult pentru funda :X:X:X Sper ca ti-am fost de ajutor!

| deutza_3778 a răspuns:

Pai daca vrei spune-i ce simti cum ar fi: Mama, vreau sa iti spun ceva si asta cred eu iar daca vrei sa faci ceva atunci bine daca nu...(si apoi iti spui opinia) Sau daca nu comportate cum face ea.

| cess a răspuns:

Merci mult UbexFlo >big grin

| cess a răspuns:

Da,chiar mi-ai fost de ajutor, eu iti multumesc :*

| cess a răspuns:

Fac apel la administratorii acestui site...chiar nu se ocupa nimeni de acesti useri care isi bat joc de lumea care vrea sa ajute si sa fie ajutata? de exemplu, acest Stifler...va rog sa luati masuri, e bataie de joc