| Alexandra_Macarei_1999 a întrebat:

Hei TPU am o problema si nu stiu cum as putea sa o rezolv...
Eu sunt o persoana mai orgolioasa am avut o relatie de aproape un an pana cat a intervenit ceva prietenul meu din cauza orgoliului meu spune ca nu il mai iubesc si se cam duce de rapa! sad Sunt persoane in jurul nostru care cauta tot felul de minciuni si le spune parintilor mei "parintii mei sunt mai modesti si severi" Spun ca m-am fi ftt cu el dar asta nu este adevarat deoarece am doar 14 ani si nu sunt pregatita pentru asa ceva! Acei prieteni care le spun asta mamei si tatalui meu ne-au fost odata cei mai buni prieteni... Si este urat din partea lor pentru ca parintii mei nu ii cred dar afla foarte multe persoane si imi strica toata imaginea... Ce credeti ca ar trebui sa fac? sad

1 răspuns:
| byanka1998 a răspuns:

In primul rand sa nu dai crezare in ce spun ei si de fiecare data cand mai auzi ceva de genu sa mergi direct la persoana respectiva si sa o intrebi daca tia tinut lumanarea si sa ii spui sa isi tina gura ca tot aiurea vorbeste eu in locul tau pe persoana aceea o si luam de cap