| Voicu_Ionela_1999 a întrebat:

Hei TPU, ca tot se apropie ziua Dobrogei... vreau sa stiu si eu, dobrogenii, cu ce se mandresc. Mai precis, cum e relieful, despre fauna, locuri cunoscute si vizitate (pe scurt)... Am nevoie pentru compunerea unei poezii (sa am idee) Funda MARE

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai tu nu stii ca in Dobrogea este delta, mare, cei mai vechi munti din tara?

| Wøodenpints a răspuns:

Singurele chestii care-mi vin în minte când mă gândesc la dobrogea, e Mazare, litoralul ăla infect și cocălăros...și taximetristul violat din Tulcea.