| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot schimba bara aia de jos al calculatorului unde scrie "start"? O am de culoare albastra iar eu vreau sa imi schimb culoare si scrisul. Va rog ajutati-ma. Dau funda+vot. Multumesc mult.

4 răspunsuri:
| Element25 a răspuns:

Intri in Desktop si dai la Systemsteurung(sau vezi tu ceva acolo care sa rimeze cu ce am zis eu) si dai click. Apoi iti apare o imagine cu un monitor si niste culori trebuie sa scrie ceva de Desgin(o sa-ti dai tu seama).
Nu stiu cum sa iti traduc exact pentru ca pc-ul meu este in germana straight face
Sper ca te-am ajutat:*

| Tlbi a răspuns:

O solutie ingenioasa: http://xux.ro/customizare-windows-7/

| Deliutza001 a răspuns:

Bună!
Intra in "Start", scrie acolo jos la search "Windows color".
Apesi pe prima varianta.
Iti alegi o culoare si mai jos vezi o bara cam asa ceva unde scrie "Color intensity".
Dai cat de luminoasa vrei sa fie culoarea.
Sper ca te-am ajutat.
Funda? :*

| Deliutza001 a răspuns:

Intri in "Start" scrii jos la "Search", "Windows color".
dupa aceea apesi pe primul raspuns.
Dupa iti alegi culoarea, si vezi ca mai jos apare o bara si scrie "Color intensity" acolo faci bara sa para in evidenta.
Sper ca te-am ajutat.
Funda?