| andreeadaiana2000 a întrebat:

Hei,TPU! Eu am tusit timp de o luna si jumatate iar acum mai tusesc din cand in cand, oare e ceva grav? M-am saturat sa tusesc atat de mult si chestia este ca eu cant si parca mi-am pierdut puterea in voce.Ce sa fac?; ( Sa ma duc la medic?

Răspuns Câştigător
| Hitman2001 a răspuns:

Nu trebuie sa te duci la medic, si o colega de-a mea a tusit foarte mult timp dar acum nu mai tuseste, deci tusea ta este temporara! Primesc Funda?

| andreeadaiana2000 explică (pentru Hitman2001):

Deci (luna asta) eu am observat asa .....nu sunt sigura dar cred ca aproape mi-a trecut ca nu mai tusesc din ora in ora, tusesc doar dimineata si simt ceva in gat.Ce as putea face sa scap de chestia ce imi este in gat?

3 răspunsuri:
| marin81 a răspuns:

Eu zic sa mergi la un medic, trebuia chiar mai repede, dupa o saptamana de tuse trebuia sa mergi/

| Miree a răspuns:

Părerile sunt împărţite. Dar dacă tusea persistă, te sfătuiesc să te prezinţi de urgenţă al un medic. Poate să fie ceva serios şi tu tratezi cu indiferenţă.