| MountainRiver a întrebat:

Hei, TPU, mă ajutați și pe mine cu ceva ce, la naiba, nu găsesc pe net deloc. Și am mare nevoie de acest truc. Aș zice că e totul pentru noi oamenii cu kilograme extra.

Am căutat disperată despre "alterarea gustului" și se pare că nimic despre cum să faci asta ci doar despre cum să-ți recapeți asta, adică gustul.

https://www.medlife.ro/articole-medicale/alterarea-gustu lui-sau-ageuzia

Doar chestii de genul găsesc pe net.
Din ce am înțeles de pe aici, doar o infecție bucală, sinusală sau de tract gastro-esofagian ar duce la alterarea gustului și evident faimosul Coviduț. Dar pe mine m-ar interesa ceva mai nedrastic... adică aș vrea să fiu slabă și sănătoasă, nu slabă și nesănătoasă.
Dar din păcate doar asta m-ar ajuta în lupta cu mâncarea și mâncatul, pierderea gustului.

Deci orice truc sau substanță sau pastilă cunoașteți pentru acest lucru PIERDEREA GUSTULUI, vă implor, dați-mi-l și mie.
Vă implor!

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca te gandeai sa cauti in engleza nu mai cautai disperata. Te asteptai sa scrie romanii despre asa ceva?
Cauta si tu ceva de genul "how to alter your taste to lose weight" si o sa-ti apara la articole cu galeata

1 răspuns:
| Dragobeta a răspuns:

Degeaba iti pierzi gustul daca vei continua sa mananci la fel de mult. Redu portiile de mancare. Si renunta la sedentarism, dulciuri, grasimi,...