| noname1232 a întrebat:

Hei tpu..ma gandeam daca exista un site cu teste sau ceva care iti spune ce profil de liceu ti s-ar potrivi? gen sa faci un test, sau sa raspunzi la niste intrebari, si ei in urma raspunsurilor sa zica la ce pofil ar fi bine sa te duci... funda!:*

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Existau niste comisii de indrumare profesionala, mergeau prin licee si se ocupau chiar de consilierea elevilor.Erau formate la nivel de inspectorate scolare. Daca mai exista asa ceva diriginta ta ar trebui sa stie despre asta, vorbeste tu cu ea sau unul din parinti.Bafta multa!