| looooLll a întrebat:

Ma simt singura. nici fata pe care am crezut ca.mi e cea mai buna prietena nu ma mai baga in seama, ca de exemplu toata vacanta asta ea nu m-a sunat, nici nu mi.a trimis un mesaj. Sau acum cateva ore am aflat de la o colega ca "cea mai buna prietena "(cel putin asta credeam despre ea), noi stateam in aceeasi banca, iar acum mi-a spus o colega ca ea a vb cu o alta fata sa stea impreuna. Nu stiu ce sa fac. Adica nu pot sa cred ce.mi face...si nu.mi vine sa cred ca se poarta asa cu mine, eu intotdeauna am facut cea vrut chiar m.am inscris la cercetasi ca sa ne distram impreuna. Si nu.mi vine sa cred ca nu sunt instare sa-mi aleg prietenii buni, ci ii aleg pe cei rai.

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa discuti cu ea si sa o intrebi de ce se comporta asa. Daca nu vrea sa iti spuna, cred ca nu merita parerea ta de rau si cred ca ar trebui sa iti cauti alta prietena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna prietena a ta nu pote fi decat mama, nu trebuie sa-ti spui secretele nimanui deoarece nu sti cand apar la iveala, cati ani ai?

| DomnisoaraPapusica a răspuns:

Buna, looooLll!

Pare greu de crezut, dar si eu am fost in situatia ta. A fost incredibil de greu sa ma obisnuiesc la inceput, dar cu timpul am invatat sa ma distrez de una singura. Nu am nevoie de cea mai buna prietena ca sa fiu fericita.
Totul s-a intamplat vara asta, pe la inceput. Nici pe mine nu m-am mai sunat colegii sau prietenii, dar asta arata cu adevarat cum sunt prietenii. Nu exista asa ceva. Prietenul/a cea mai buna te vor trada la un moment dat, nu uita asta!
Nu exista prietena cea mai buna, si cu cat intelegi asta mai repede, cu atat mai bine. Si sa nu te gandesti niciodata ca te vei simti singura, nu vei fi niciodata. Ai langa tine parintii si pe Dumnezeu, El nu ne lasa niciodata.

Sper ca te-am ajutat si sa auzim de bine!