| DianaGabriela a întrebat:

Hei, vreau si eu sa stiu ce inseamna wave, pe facebook sau pe mess. Multumesc.

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

La revedere...pa pa.

| Bobbye a răspuns:

Un fel de a spune 'ramas bun', 'la revedere', 'canta la alta masa', 'nu mai ai ce vorbi cu mine' etc.

| anonimatic a răspuns:

In cuvinte: "pa-pa". Bineinteles, depinde de situatie. Acest semn poate fi pus de o persoana cu care te certi si poate insemna "adio, dispari,", poate fi un "pa" ironic, dur, pur si simplu depinde de circumstante. Dar de obicei este folosit cand discuti normal cu cineva si terminati de vorbit. Gen: " Bine, ne auzim, pa-pa wave".

| under89 a răspuns:

A face cu mână, în semn de pa-pa, la revedere.

| Iamnotme a răspuns:

Ceva gen ''pa-pa'' happy