| anonim_4396 a întrebat:

Heii

Cum pot curata UGG'urile? Eu le curat cu o periuta[nu de dinti] dar le iau doar praful dupa el.Am incercat sa le curat cu un servetel umed si s'au facut groaznice x_X mult mai rau decat erau ele murdare.
Cum sa le curat? Cu ce sa le curat fara a da un astept "urat"

fundita :*

Răspuns Câştigător
| Beatrice21 a răspuns:

Pentru a inlatura mizeria si alte resturi ramase pe cizme, foloseste o perie cu peri desi, moi si usor flexibili. Executa miscari usoare, circulare si fine, fara a apasa pe perie pentru a nu distruge stratul protector al materialului.

Pentru pete foloseste o solutie abraziva: 2 linguri de malai si o lingura de apa. Aplica malaiul umed pe pata si, cu ajutorul degetelor, maseaza usor zona murdara.

Daca cizmele sunt foarte murdare, inmoaie un buretel curat sau o carpa din bumbac in putina apa rece si sterge in locul in care este mizerie.

Schimba carpa imediat cum s-a murdarit pentru a nu pata si restul cizmei.

Fundita?;;].;*