| dudy99 a întrebat:

Heiibig grin! dati`mi si mie o idee de ce as putea face azi.nu am nici o idee(stau in Bucuresti). Fundita!happy.

1 răspuns:
| Bunicul62 a răspuns:

Vezi ca muzeele sunt deschise poate o carte.La noi in sat copii fac temele pentru scoala.Noi ducem copii la scoala cu carutele ca autobuz nu au este stricat de 2 ani si primaria nu are bani 12 km dus 12 km intors primaria nu a dat macar un brat de fin pentru osteneala cailor, La noi ploua de 6 zile si ajung copii la scoala inghetati de frig,ca nu avem in caruta incalzire si nici geamuri si acoperis,dar tot se duc la scoala ca ramin de caruta, Biblioteca nu mai avem ca au facut circiuma si copii se duc la Parinte dupa carti, ca am pus toata suflarea bani si am fost in Braila si cu 200 lei am luat o caruta plina de carti Nadusisera caii tragind de ea si le tremurau picioarele daca mai trebuia sa merg 5 km veneam cu ei in caruta si toata suflarea din sat trebuia sa impinga, Si eu fata mosului am fost lacom am golit tarabele ca nu gaseam carti la kg nicaieri si erau carti bune si valoroase doar primitivii le arunca si fug de citit.Asa sa faci si tu fata mosului cumpara carti de pe tarabe si mult folos vei avea.Ca flacii si fetele de la noi din sat au tras invataminte de la cei cu bacul de anul acesta,