| mooni03 a întrebat:

Heii TPUhappy, am o intrebare, adica nu vrea inteleg ce este cu funda, am vazut la mai multi.Am contul de 10 minute, si inca nu am inteles. Ajutati-ma!batting eyelashes va rogpuppy dog eyes

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărî, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

Şi mai ceva, dacă după cele 5 zile, pe care le ai la dispoziţie din ziua în care ai postat întrebarea, nu ai ales câştigătorul, iar cel puţin un răspuns are minim 5 voturi (în total) de "inteligent" şi/sau "folositor", atunci răspunsul câştigător va fi selectat automat de roboţel TPU (în funcţie de numărul de voturi). Însă dacă nici un răspuns n-a strâns cele 5 voturi până în a 5-a zi, atunci vei putea singur să hotărăşti, când şi dacă vrei să premiezi vreun răspuns.

Citeşte şi Întrebările frecvente: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente! O să găseşti multe răspunsuri şi aici. Succes! Numai bine.

| mooni03 explică (pentru NOname):

Multumesc,acum am inteles cum merg lucrurile pe aicihappy

| NOname a răspuns (pentru mooni03):

N-ai pentru ce. Numai bine.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna mooni03happy bun venit in comunitatea TPU, ma bucur ca avem un prieten nou, in momentul care tu ai pus o intrebare pe TPU astepti sa primesti raspunsuri, in functie de calitatea raspunsului si cat de mult te-a ajutat unul din raspunsuri, tu trebuie sa desemnezi un castigator, acordand-ui acea fundita portocalie care iti apare in dreapta raspunsului.asa sta treaba cu fundita.happy o zi cat mai buna si sa ramai mult timp print-re noi in aceasta comunitate.wave

caramela
| caramela a răspuns:

Chiar nu inteleg atitudinea celui/celei care ma votat cu stupid.e un raspuns decent si fara conotatii, dar cred ca cineva ma sfideaza.nu e suparare. poate se simte mai bine daca a votat cu stupid, stiu sa primesc reprosuri atunci cand trebuie si constat ca acel stupid il meritam, dar acum chiar nu cred ca era cazul.in finestraight face