| Vannne a întrebat:

Heii TPU! Am şi eu nevoie de nişte statusuri de indiferenţă. Careva?
Dau fundiţăă! :*

2 răspunsuri:
| iulia972 a răspuns:

1.Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla, dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu-i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte... Tu nu prea o minti pe ea... Dar ea mereu te minte!

2.Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

3.
Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Dar fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

4.
O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Esti prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

5.Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

6.Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

7.Ma intreaba: "Ce s-a intamplat cu tine?". Eu ii raspund cam ironic: "Mai ai vreo treaba cu mine".

8. Daca ai nevoie de mine, nu mai sunt aici. Cheama-ti zdreanta ca poate ea isi mai face griji.

9.Tot mai dependent!; xDaca vrei sa fie bine invata cum sa zborii. daca nu vrei sa zborii atunci o sa mori!

10.O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Esti prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

11.Stiu am un talent nativ, sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ

12.
Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

13.Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar cum baietii nu au reusit sa treaca dincolo d forme, s-au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

14.Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusa ta! Am sa-ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viata, cat despre mine:nimic din ce misca nu ma misca

15.majoritatea cred ca am numai impresii in cap, mi s`au intamplat prea multe in viata asta de rahat, si nimeni nu a fost langa mine atunci cand am avut nevoie

16.Singuratatea mea m-a facut sa nu mai iubesc pe nimeni cum te-am iubit pe tine

17.invata fraierii sa pretuiasca adevaratele valori, ca nu toate tipele sexy sunt comori

18.Imi reviiin putin incerc s. O iau de la inceput. n.are rost sa ma compliiic cu lucruri din trecut te.am iubiiit. acum nu te iubesc. saw poate da. dar nu maii conteaza. Du`te la ea.pa!

19.• Poţi să rupi pozele, caietul cu amintiri sau altceva, dar să nu îndrăzneşti să te atingi de inima mea

20.
Vezi tu scumpo fi stat si cu tine stiu stiu si ca a arso cu altele.dar el are o fata.si pentru el. fetita lui e cea mai importanta!

21.
FaC cE tReBuIe sa FaC Sa'Mi fie mai BiNe, NuMAi eU sTiU, O sa Fiu eXacT aSa cum O sa Fiu, Viata Mi'O tRaiESc DuPa ReGuLiLE MeLe, nu aM tImP de sFaTuRi sAU aLtE vORbE ReLe

22. Eu o sa te las sa iti vezi de drumul tau. Atunci cand o sa privesti inapoi o sa-ti para rau. Si imi pare rau de tot ce s-a intamplat sti bine. Cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine!

23.
• Spun ca nu`mi pasa, ba`i pasa sa stii. Spun ca o sa plec azi, dar o sa ma-ntorc intr-o zi. Spun ca nu mi-e dor, sincer mi-e dor. Spun ca sunt ok, dar de fapt nu mi`e usor.

24.Cu indiferenta ta m.ai facut si mai tare...acum nu iti convine, dar incet incet calc pe urmele tale oh go on si o sa vezi si tu candva ca indiferenta doare

25.• ea e faTa pe care ai ranit`O cand ai plecaT este sinGura care te-a iubiT cu adevarat ea nu e de vina ca intre voi s`a terminaT sa ai grija de tine i-a zis cand a plecaT!

| mihaelaa18 a răspuns:

Buna happy

Cea mai bună cale pentru a nu suferi, e să pretinzi că nu îți pasă.

Nu merita sa lupti pentru o persoana careia nu-i pasa.

Rămân împăcată cu gândul că într-o zi o să-ţi vină rândul!

Şi nu am devenit rea, doar m-am schimbat, îm învăţat să nu mai am încredere în oamenii care doar pe un colţ de pâine m-ar da!

Dacă nu îţi e dor de mine acum, o să-ţi fie mai târziu.

☼ Dacă o persoană zâmbeşte mereu nu înseamnă că are o viaţă perfectă. Înseamnă că are curajul de a-şi acoperi tristeţea cu un zâmbet inocent!

Mulţumesc pentru toate lacrimile vărsate. Mulţumesc pentru atâtea nopţi nedormite, pentru atâtea gânduri, regrete, suspine....Astăzi, mulţumită acestora, ştiu să fac comparaţia între persoanele fără inimă şi persoane sincere, care într-adevăr merită iubite!

Şi ar trebui să le mulţumesc tuturor care au încercat să-mi facă şi mi-au făcut rău', datorită lor azi sunt mai tare ca oricândbatting eyelashes.

Fi indiferentă, şi învaţă să urăşti. că în viaţă, degeaba iubeşti.

Uneori scuzele nu-și mai au rostul!

Nu te supăra, dar am obosit şi eu să mai lupt şi să mai sper că mă vei iubi şi tu cândva.