| BellaSth a întrebat:

Heii TPU! Azi-noapte am avut un vis cam ciudat si vreau sa stiu ce semnifica. Eram eu in parc impreuna cu o prietena si trece un baiat de la mine din scoala pe care il cunosc doar din vedere,nu am vorbit niciodata cu el,cu un caine care era in lesa si deodata catelul sare la mine sa ma muste fara sa ii fac nimic si stapanul lui(baiatul de care ziceam) abia il mai tine de lesa. Atunci prietena mea a inceput sa rada, iar baiatul acela se uita la mine si zambea. Oare e doar un vis banal sau poate vrea sa semnifice ceva?

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cainele in vis inseamna dusman, asa ca, ai grija zilele astea sa nu te certi cu un posibil dusman.
O zi bunahappy

| daassh a răspuns:

Hai sa nu presupunem, si se "observa" de la o posta ca-ti place de el, abordeaza-l si problema e ca rezolvata hehe.succes!

| BellaSth explică (pentru daassh):

Da imi place de el doar ca nu e reciproc happy

| daassh a răspuns (pentru BellaSth):

Ce te face sigura? Ai incerca sa-l abordezi, si sa stai in prezenta lui sa vezi cum se comporta, pentru ca "observat" de la distanta asa pare, du-te vorbeste cu el si ai sa vezi cum se schimba treaba, nu-ti poti da tu inca seama cat de mult apreciaza baietii, fetele care au initiativa, intra in discute, propun iesiri in oras, il saruta prima, eu nu cred ca ai sa gasesti un baiat care sa nu se indragosteasca de o asemenea fata, asa ca nu mai pierde vreme, du-te, daca nu te place, o sa te placa, dar nu cred ca nu te place, mai ales daca o sa iei initiativa.Succes!

| BellaSth explică (pentru daassh):

Eu sunt mai timida si nu am tupeu sa il abordez si oricum nu are rost caci el stie de mai demult ca il plac, de la o prietena comuna si de cand a aflat am impresia ca ma tot evita.

| daassh a răspuns (pentru BellaSth):

Timida? Timiditatea e doar o "scuza" de a face sau nu unele lucruri! Daca stau sa ma gandesc, as spune ca nu am intalnit o persoana mai timida, frigida si introvertita ca mine, dar trebuie sa spargi bariera asta, de voie sau de nevoie! Te rog eu incearca, pentru ca stiu cum e!