| girls a întrebat:

Heii TPU! Ma lamureste cineva si pe mine ce inseamna tripat?

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Vezi aici :
http://www.123urban.ro/def/tripat.
Baftă!

| thegatekeeper a răspuns:

"Tripat" se refera la efectul drogurilor halucinogene, cum ar fi mescalina, ciuperci halucinogene, LSD, etc. Inseamna perioada de halucinatii pe care ti-o ofera drogul respectiv, iar daca este pozitiva, in sensul cav ezi lucruri placute, se zice "good trip". Si invers, daca este gen horror, vezi lucruri care te sperie, se poate numi "bad trip".

| Never4ever a răspuns:

A rămâne tripat expr. (tox.) a avea o fixație / o obsesie / o manie.

| boomblast a răspuns:

laughing vine de la "trip" atunci cand te droghezi iti iei un anumit trip, esti in lumea ta, vezi nu stiu ce blablabla