| Helenna a întrebat:

Vreau pareri si din partea baietilor si din partea fetelor. Credeti ca daca sunt fata si am 14 ani si 1.74 e mult? Voi cati ani aveti si ce inaltime?

1 răspuns:
| KidSir a răspuns:

Eu am 1.63-165 si sunt baiat si am 15 ani dar in clasa am colegi mai inalti si mai scunzi ca mine.La fete de obicei cresterea in inaltime se manifesta mai devreme dat fiind faptul ca la un moment dat fetele sunt mai inalte decat baietii.Dar fiecare are ritmul propriu de crestere deci nu e o regula generala a inaltimii.