| Eliid a întrebat:

Heiii TPU :*! Cum sa imi fac curaj ca sa vorbesc cu baiatul pe care il plac? Adica incerc mereu sa imi fac curaj ca sa vorbesc cu el...dar nici macar nu pot sa ii spun :,,buna, ce faci? " Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| nothinglefttolose a răspuns:

Greu.
Dar stii tu vorba aia :"Nu risti, nu castigi"?
Ei bine, cam asa e.Saluta-l.Intreaba-l ce face.Cu curaj. Daca astepti sa te abordeze, poti astepta mult si bine.
In functie de cum va reactiona, o sa stii daca merita, daca sa-l mai saluti in viitor.
Gandeste-te ca nu vorbesti cu el.Imagineaza-ti ca e o prietena apropiata.Astfel,o parte din emotii vor disparea.

Bafta!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iti faci curaj daca el nu isi face.big grin

| Antonia46 a răspuns:

Incearca sa iti faci curaj cat mai repede. Nu ai vrea sa fie prea tarziu, nu? Vorbeste cu el si fii tu insati.

| Eliid explică:

Da,dar imi este frica deoarece ma tem ca nu imi va raspunde la intrebare...pe urma ce fac?